Najciekawsze zaproszenia na chrzciny

25 września 2018

Projekt zaproszeń ślubnych

Wielu rodziców dwoi się i troi, by zorganizować chrzciny najlepiej, jak tylko się da. To przecież pierwsza ważna uroczystość ich maluszka. Dlatego nic dziwnego, że przygotowania do tego wielkiego dnia spędzają im sen z powiek. Warto oszczędzić sobie stresu choćby przy wyborze odpowiednich zaproszeń. Oto kilka pomysłów, które z pewnością spodobają się Wam i gościom.

Zaproszenia na chrzciny ze zdjęciem

Obecnie najpopularniejszą formą zaproszeń są karty ze zdjęciem dziecka. Nie każdy członek rodziny miał przecież okazję zobaczyć dziecko, dlatego tego typu zaproszenie staje się idealnym powiadomieniem nie tylko o chrzcinach, ale także o przyjściu na świat. Piękne dziecko malucha z pewnością wywoła także uśmiech każdego członka rodziny. Możecie wybrać projekt, w którym przeważa sama grafika lub taki, gdzie jest ona elegancko wkomponowana w całość. Podczas przygotowywania tego typu zaproszeń możecie zamieścić gotową fotografię dziecka, a często także wybrać tonację kolorystyczną karty. Wybieracie także tekst zaproszeń, z gotowych przygotowanych przez wybraną firmę lub też napisanych samodzielnie. W ten sposób kartka jest dużo bardziej osobista. Wiele firm decyduje się także na dołączanie magnesów ze zdjęciem dziecka, co jest doskonałym upominkiem dla gości. Poza tym tego typu zaproszenie będzie piękną pamiątką, zwłaszcza dla dumnych rodziców.

Tradycyjne zaproszenia na chrzest

Siła bardzo często tkwi w prostocie. Nie da się ukryć, że wielu rodziców, w szale przygotowań, potrafi przesadzić z wyborem dodatków czy właśnie zaproszeń. Jeśli dla swojej imprezy wybraliście raczej klasyczne dekoracje i nie chcecie, by gości przytłoczył nadmiar słodyczy, tradycyjne zaproszenia mogą okazać się strzałem w dziesiątkę. Co istotne, wybranie tej opcji pozwoli Wam na zaoszczędzenie pieniędzy, które będziecie mogli wydać na coś innego: dekoracje, prezent, a może lepsze upominki dla gości.

Oryginalne zaproszenia ślubne

Zaproszenia na chrzciny - własnoręcznie robione

Jeśli chcecie, by chrzciny dziecka były od początku do końca wyjątkowe, warto zrobić zaproszenia samodzielnie, bez korzystania z usług profesjonalnej firmy. Wbrew pozorom nie jest to wcale tak trudne zadanie. Wystarczy, że uzbroicie się w cierpliwość, dużo wolnego czasu oraz odpowiednie akcesoria. Możecie wzorować się na gotowych projektach, bądź stworzyć coś zupełnie od zera. Wykorzystajcie do tego zdjęcie maluszka. Z pewnością macie ich pod dostatkiem. Możecie także ubrać go odpowiednio, na biało bądź w uroczą czapeczkę.

Takiemu wizerunkowi nikt się nie oprze. Resztę spokojnie znajdziecie w sklepie papierniczym czy pasmanterii. Wstążki, koronki, kokardki - dodajcie tam, co tylko chcecie. W ten sposób będziecie mieć pewność, że nikt nie podrobi Waszego pomysłu. Poza tym tego typu zaproszenie może być piękną pamiątką dla Waszego dziecka. Po latach zobaczy ono, jak bardzo staraliście się podczas przygotowań do tego ważnego dnia.

Chrzest jest bardzo ważnym dniem dla Waszego malucha, ale także dla Was. To czas wielu przygotowań i stresów. Pamiętajcie zatem, by zająć się zaproszeniami z odpowiednim wyprzedzeniem. Wybór wcale nie musi być łatwy, a goście powinni zostać poinformowani odpowiednio wcześniej. Bez względu na to, jaką podejmiecie decyzję, z pewnością będzie to magiczny czas, w którym główną rolę odegra Wasze ukochane dziecko.