Jak wydrukować zaproszenie na chrzciny?

7 października 2018

Zaproszenia na chrzciny

Wprawdzie porównując chrzciny z weselem czy Pierwszą Komunią to uroczystość dość tania, to również i w tym przypadku warto nieco zaoszczędzić, jeśli tylko taka możliwość jest. Okazuje się, że w praktyce sporą częścią chrzcielnych wydatków są zaproszenia.

Ich cena wynosi od 2 do nawet 6 zł za sztukę. Zakładając, że gości będzie 40, można więc liczyć, że na zaproszenia wydać trzeba nawet 300 złotych. Jak zatem można wydrukować zaproszenia, nie wydając przy tym fortuny?

Drukowanie zaproszeń na chrzest przez internet

Obecnie zaproszenia na chrzest wydrukować można nawet przez internet. W tym przypadku wystarczy jedynie wejść na stronę danej drukarni, zalogować się lub zarejestrować, a potem wybrać odpowiedni model zaproszenia i zlecić jego druk. Większość drukarni, które działają w sieci wysyła do swoich klientów, nawet za darmo, próbki druku. Zdarza się, że odbiorca otrzymuje kilka kompozycji, spośród których wybiera tę, która najbardziej przypadła mu do gustu.

Wprawdzie zlecanie drukowania zaproszeń na chrzest za pomocą internetu jest dość kosztowne, ale i tak znacznie tańsze niż w przypadku wielu drukarni tradycyjnych. Zaoszczędzić można w ten sposób do 30% całości.

Drukowanie zaproszeń na chrzest we własnym zakresie

Jeśli oszczędności mają być jeszcze większy, a dodatkowo posiada się pewien talent plastyczny, warto pomyśleć o wydrukowaniu zaproszeń we własnym zakresie. W przypadku zaproszeń bardzo prostych koszt druku jest naprawdę niski. W końcu jedna kartka wielkości formatu A4 pozwala na przygotowanie aż trzech ładnych zaproszeń na chrzest.

zaproszenia

Jeśli jednak zaproszenia mają być bardziej rozbudowane, warto zastanowić się nad dodatkowymi dekoracjami. Doskonałym rozwiązaniem okazuje się być wykorzystanie do druku drukarki dwustronnej. W praktyce koszty poniesione z tytułu druku średniej jakości zaproszeń na chrzest mogą być trzy razy mniejsze w przypadku druku domowego niż te, które trzeba ponieść, wybierając się do tradycyjnej drukarni stacjonarnej.

Drukowanie zaproszeń we własnym zakresie ma wiele zalet. Przede wszystkim  można nieco zaszaleć z projektem. Trzeba mieć jednak pewien zmysł artystyczny. W przeciwnym razie efekt końcowy może być mało efektowny.

Kiedy wysłać zaproszenie na chrzest?

W przypadku, gdy rodzina jest duża i rozsiana zaproszenia można wysłać pocztą. W ten sposób można zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy, które normalnie trzeba byłoby wydać na podróż. Można również zadzwonić do zainteresowanych z informacją o planowanym chrzcie, a dopiero potem zaproszenie wysłać. Przyszłym chrzestnym zaproszenia powinno wręczać się osobiście. Zwykle są to zaproszenia bardziej efektowne, które stanowią doskonałą pamiątkę po chrzcie.

Zresztą zaproszenia na chrzest mogą stać się miłą pamiątką również dla członków dalszej rodziny. Warto jednak zdać sobie sprawę, że to co teraz wydaje się ładne teraz, za jakiś czas może okazać się kiczowate i tandetne. Trzeba mieć to na uwadze i pamiętać o tym, że zawsze sprawdzają się rozwiązania najprostsze. 

Zamów wydruk własnych zaproszeń na stronie drukarni internetowej lobos.promo >>