Jak samemu zrobić zaproszenia ślubne?

14 września 2018

Zaproszenia ślubne

Ślub bierze się tylko raz w życiu, dlatego tak ważne jest dla Młodej Pary, by wszystko w tym dniu było niepowtarzalne. Jednak czym były ślub bez rodziny i przyjaciół? A czy Ty masz już pomysł na swoje zaproszenia ślubne? Zaplanuj swój własny wzór zaproszeń!

Na rynku internetowym i stacjonarnym dostępnych jest coraz więcej firm, które oferują wykonanie zaproszeń za nas. Jednak przez to, że są one wykonywane na masową skalę tracą swoją oryginalność. Nawet jeśli firma ma wiele wzorów to nie ma opcji żeby nie powtórzyły się one u kogoś innego. Poza tym przy tak dużej ilości wzorów wybór odpowiedniego zaproszenia może być nie lada wyzwaniem.

A co w przypadku, kiedy chcemy by zaproszenie idealnie komponowało się z motywem przewodnim wesela? W takiej sytuacji najlepszą decyzją będzie wykonanie ich samemu, ponieważ mamy wtedy nieograniczoną możliwość wyboru kolorów, wzorów, rodzaju papieru ozdobnego, grafiki, liter czy opakowania zaproszenia. Będziemy mieli też pewność, że nas nie rozczarują. Własnoręcznie wykonane zaproszenia będą też miłym zaskoczeniem dla gości. Z pewnością zapadną w ich pamięci na długie lata i będę wracać do nich z ogromnym sentymentem. 

Skąd czerpać inspiracje? A może wykorzystać gotowe szablony?

Najbardziej pomocny będzie tu oczywiście internet, który daje nam niezliczone możliwości. Warto poszukać wzorów na popularnych stronach o tematyce ślubnej. W ten sposób będziecie mogli powiedzieć co Wam się podoba a czego na swoich zaproszeniach ślubnych zdecydowanie byście nie chcieli. Druga opcja to skorzystanie z gotowych już szablonów. Warto wybrać takie na które można nanieść swoje poprawki i pomysły. W najbliższym sezonie najmodniejsze będą zaproszenia odwołujące się do stylu glamour i vintage, ale również te bardziej zwariowane.

Samodzielne wykonanie zaproszeń

Najlepiej sprawdzi się projekt dwukolorowy - kolor ecru lub biały i wybrany przez Was kolor przewodni, który nada wyrazu całemu zaproszeniu. Przykładowo, jeśli Waszym kolorem przewodnim będzie kolor niebieski to zaproszenie może posiadać kokardę, wasze imiona lub datę ślubu właśnie w tym kolorze. Coraz większą popularnością cieszą się zaproszenia ślubne ze zdjęciami Pary Młodej, które robione były na wycieczce zagranicznej, romantycznej kolacji czy po prostu wykonane spontanicznie. Jeśli zdecyduje się na tą opcję warto wybrać jedno zdjęcie lub stworzyć kolaż i wykorzystać je w swoim projekcie. A jeśli Wasz ślub ma motyw przewodni np. lata XX to warto wykonać zdjęcie w stylizacji z tego czasu trzymając w rękach kartkę z napisem "Zapraszamy".

Gdzie najkorzystniej jest wydrukować zaproszenia?

Jeśli macie już gotowy projekt i spełnia on Wasze oczekiwania czas na wydrukowanie zaproszeń na ślub. W tym czasie obowiązków jest mnóstwo i czasem nie wiadomo w co włożyć ręce, dlatego najlepszą i najbardziej ekonomiczną opcją będzie skorzystanie z e-drukarni.