Webflow] Najlepszy kreator stron internetowych?

21 kwietnia 2022

Jeśli prowadzisz własną firmę, jedną z najważniejszych rzeczy, jakie możesz mieć, jest strona internetowa. Jest to Twoja cyfrowa tablica reklamowa. Dobry projekt strony internetowej może sprawić, że prowadzenie firmy łatwiejsze, przynosząc klientów do witryny, a jeśli jesteś właścicielem cegły i zaprawy sklep, do sklepu.

Jest mało prawdopodobne, że masz zamiar mieć czas, aby skonfigurować stronę internetową od podstaw, projektowanie motywu, treści postów i kodu wszystko linia po linii.

wiadomość sponsorowanaNie martw się, istnieje pomoc.

Posiadanie strony internetowej jest ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej, dlatego istnieje wiele różnych opcji, z których możesz skorzystać, aby od razu założyć stronę internetową. Jedną z nich jest Webflow.

Ponieważ jest ich tak wiele, postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej tej platformie, a dokładniej cechom, których należy szukać przy wyborze kreatora stron internetowych.

Zacznijmy więc od tego!

Jak wybrać najlepszy kreator stron internetowych dla Twojej firmy?

Wybór najlepszego kreatora stron internetowych dla Twojej firmy nie jest tak prosty, jak zrobienie szybkiego, 5-minutowego wyszukiwania w Google i wybranie pierwszego, który się pojawi. Jasne, że jest to prawdopodobnie dobra opcja, ale czy jest to dobra opcja dla Ciebie?


wiadomość sponsorowanaOto, na co powinieneś zwrócić uwagę, zanim zdecydujesz się na wybór dostawcy strony internetowej.

Cennik

Kiedy zaczynasz zastanawiać się nad stworzeniem strony internetowej dla swojej firmy, jedną z pierwszych rzeczy, które musisz rozważyć, jest Twój budżet. Chcesz się upewnić, że bierzesz pod uwagę inne koszty, które mogą być związane z witryną, w tym koszty rejestracji domeny, a także hostingu. W zależności od witryny, być może trzeba będzie zainwestować w kopię i obrazy, jak również.

Podczas gdy wielu twórców stron internetowych będzie miał darmowy plan, aby rozpocząć, opłaty mogą wahać się od 5 do 40 dolarów miesięcznie dla planów, które mogą zawierać opcje, które mogą być kluczowe dla Twojej witryny.

Szablony

Kiedy zaczniesz korzystać z kreatora stron internetowych, proces projektowania rozpocznie się od wyboru szablonu dostarczonego przez kreatora. Możesz wybrać jeden z dostępnych motywów i użyć go jako szablonu, który możesz dostosować i przekształcić w swoją własną stronę internetową.

Inwestowanie w kreatorze stron internetowych, który daje ograniczone opcje dostosowywania może poważnie ograniczyć opcje, które możesz mieć dla swojej strony internetowej, a z tych, które mają, może nie lubisz żadnego z tych, które oferują. Upewnij się, że kreator stron internetowych, który wybierzesz, ma wystarczająco dużo opcji projektowania szablonów dla wszystkich tych czasów, kiedy zmienisz zdanie.

Łatwość użytkowania

wiadomość sponsorowana


Każdy kreator stron internetowych może sprawić, że projektowanie stron internetowych będzie łatwym procesem, szczególnie bez konieczności używania kodu i programowania, aby stworzyć stronę. Nie oznacza to, że będą one łatwe do rozgryzienia, ale niektóre oferują funkcję "przeciągnij i upuść", która może znacznie ułatwić pracę. Idealnym rozwiązaniem jest znalezienie takiego, który posiada intuicyjny edytor, ponieważ ułatwia on wprowadzanie zmian.

Funkcje

Znalezienie kreatora stron internetowych, który posiada funkcje, których szukasz, jest bardzo ważne. Być może szukasz kreatora stron internetowych, który wykorzystuje metodę "przeciągnij i upuść" lub pozwala na edycję samego kodu. Podczas gdy wiele kreatorów stron internetowych może wyglądać tak samo, ich funkcje mogą je odróżniać. Poświęcenie czasu na poznanie i porównanie oferowanych funkcji może znacznie ułatwić podjęcie decyzji.

Zasoby i wsparcie

Jeśli to ma być twoja pierwsza strona internetowa, wszystkie narzędzia i opcje, które można wybrać, mogą być dość mylące i dobry twórca strony internetowej powinien zdawać sobie sprawę, że nie każdy jest ekspertem. Wybór jednego z pomocnymi przewodnikami i samouczkami może sprawić, że nauka tworzenia pierwszej strony internetowej będzie znacznie łatwiejsza i mniej zagmatwana.

Recenzje

Nawet najlepszy kreator stron internetowych może się załamać, jeśli ich użytkownicy są niezadowoleni ze wsparcia, które otrzymują, gdy napotykają na problem. Zrób swoje badania, przeczytaj opinie klientów i zwrócić uwagę na wszelkie negatywne komentarze, zwłaszcza jeśli zostały one odpowiedział przez firmę lub rozwiązany. To może dać Ci prawdziwy wgląd w sposób działania firmy.

Jak prezentuje się Webflow?

Teraz, gdy już przeszliśmy do tego, jak wybrać najlepszy kreator stron internetowych dla Twojej firmy, sprawdźmy, jak Webflow wypada na tle naszych kryteriów. Przyjrzyjmy się również jego konkurentom, aby zobaczyć, jak wypada w każdej kategorii.

Ceny

Webflow może być dość drogi, co może zniechęcić niektórych do korzystania z niego. Webflow reklamuje się w swoich materiałach marketingowych jako bardziej zaawansowany kreator stron internetowych w porównaniu z innymi i oferuje użytkownikom większą kontrolę. Ceny odzwierciedlają ten fakt, ale przeciętny użytkownik może nie wiedzieć, nie potrzebować, a nawet nie chcieć korzystać z rzeczy, za które płaci.

Ceny są podzielone na dwie główne grupy, z których obie zawierają trzy opcje cenowe.

Pierwsza z nich dotyczy witryn internetowych, takich jak blogi i inne witryny oparte na treści. Chociaż można zbudować stronę za darmo, uruchomienie witryny kosztuje 12 dolarów miesięcznie w planie podstawowym Webflow. W przypadku witryn o większym ruchu i wymagających dodatkowych funkcji, które oferuje Webflow, koszt ten może sięgać nawet 36 dolarów miesięcznie.

Plany dla witryn eCommerce obejmują witryny, które sprzedają tylko kilka produktów (Plan Standardowy), efektywnie sprzedają produkty masowe (Plan Plus), a może sprzedajesz na całym świecie i potrzebujesz odpowiednio zarządzać i sprzedawać swoje produkty (Plan Zaawansowany), Plany te kosztują od 29 USD miesięcznie do 212 USD miesięcznie. Wszystkie ceny są rozliczane w cyklu rocznym.

Jeśli prowadzisz naprawdę dużą firmę, dostępna jest również opcja Webflow for Enterprise, która jest rozliczana na zasadzie "quote-by-quote". Dzięki tej opcji, Webflow pomoże ci zbudować twoją witrynę i zaoferuje wsparcie podczas całego procesu.

Porównanie konkurentów - Wix

wiadomość sponsorowana


Wix jest jednym z najbardziej znanych twórców witryn, a jego struktura cenowa jest prosta dla każdego użytkownika. Jest ona podzielona na 4 kategorie i każda z nich jest odpowiednio wyceniona:

Plany

Miesięczny Roczny Kluczowa Funkcja

Darmowy

$0 $0

Jest za darmo

Combo

17$/miesiąc 13$/miesiąc

Bez reklam i użyj swojej domeny

Nieograniczona

22$/miesiąc 17$/miesiąc

Brak limitów pamięci i przepustowości

Business Basic 28$/miesiąc $23/miesiąc

Sprzedawaj online i korzystaj z ekskluzywnych aplikacji

Szablony

Platforma Webflow posiada ponad 100 szablonów, z których możesz wybierać. 40 z nich jest dostępnych bezpłatnie. Wyniki można filtrować według branży, eCommerce lub free/premium. Znalezienie szablonu jest łatwe, a platforma umożliwia podgląd stron przed dokonaniem wyboru, informując nawet o tym, które z nich obsługują dynamiczną zawartość.

Szablony premium kosztują od 19 do 149 dolarów, przy czym większość z nich kosztuje od 49 do 79 dolarów. Choć niektórzy mogą wzdrygać się na myśl o tej kwocie, pomyśl, że to inwestycja, a nie zakup. Szablony oferowane przez Webflow są czyste, responsywne i w pełni konfigurowalne.

Porównanie konkurentów - Squarespace

Squarespace zbiera wiele pochwał za swoje oszałamiające wizualnie szablony, uważane przez niektórych za najlepsze w branży. Z ponad 105 opcjami dla standardowych stron internetowych i kilkunastoma dla sklepów internetowych, masz wiele możliwości.

Chociaż Webfow oferuje o wiele większy wybór, nie pozwala Ci na zmianę szablonu w locie, jeśli Ci się nie podoba. Squarespace pozwala Ci na to, więc nie jesteś skazany na swój wybór.

Łatwość użytkowania

Webflow dobrze radzi sobie z rozpoczęciem pracy od razu po zarejestrowaniu się. Edytor Webflow, który pojawia się po wybraniu szablonu, wygląda bardzo podobnie do Photoshopa. Może to onieśmielać niektórych początkujących, ale projektanci mogą poczuć się jak w domu.

Na początku nie jest jasne, jak postępować, ale najlepiej myśleć o swojej witrynie jak o serii pudełek, a dzięki "Modelowi pudełkowemu" Webflow zaprojektujesz swoją witrynę, tworząc pudełka dla każdego elementu witryny i nakładając je na siebie. Wszystko to składa się na budowę układu witryny.

Chociaż może to ułatwić wizualizację, edycja w ten sposób może być trudna, szczególnie jeśli jesteś w tym nowy.

Porównanie konkurentów - Wix

Wix szczyci się tym, że jest niewiarygodnie przyjazny dla użytkownika. System jest bardzo prosty i intuicyjny dla każdego użytkownika. Edytor składa się z dwóch łatwych do zrozumienia opcji: Dashboard i Edytor. Edytor jest modelem typu "to, co widzisz, jest tym, co otrzymasz", pozwalającym użytkownikom widzieć zmiany w czasie rzeczywistym poprzez przeciąganie i upuszczanie, które jest szybkie i łatwe w użyciu.

Dzięki dostępnym opcjom dostępnym w edytorze nie trudno zrozumieć, dlaczego jest on tak chętnie wybierany zarówno przez początkujących, jak i profesjonalistów.

Funkcje

Przy wszystkich korzyściach, jakie daje Webflow tym, którzy szukają dobrego doświadczenia w tworzeniu stron internetowych, jego funkcje mogą okazać się nieco niewystarczające. Wielu konkurentów ma rozbudowane funkcje, podczas gdy Webflow może być czasem frustrujący. O ile łatwo można połączyć się z Twitterem lub Facebookiem, o tyle osadzanie lub łączenie z Instagramem może być trudne. Istnieją pewne podstawowe funkcje, które Webflow oferuje zarówno dla swoich standardowych stron, jak i planów eCommerce:

Funkcje podstawowe

Funkcje e-commerce

Zaawansowana kontrola SEO

Wiele opcji płatności

Paralaksa, przewijanie, animacje i interakcje

Automatyczne obliczanie podatków

Kopie zapasowe i bezpieczeństwo

Integracja z Facebookiem i Instagramem

Porównanie konkurentów - Shopify

Shopify jest platformą używaną przez wielu do sprzedaży produktów online i Shopify stworzył platformę z funkcjami, które osoby prowadzące biznes online chciałyby mieć do dyspozycji, w tym profile klientów, szablony wiadomości e-mail, refundację, analitykę, aplikację mobilną i wiele innych.

Shopify jest świetną platformą do rozpoczęcia działalności online i trudno ją przebić.

Zasoby i wsparcie

Webflow oferuje użytkownikom centrum pomocy, zatytułowane Webflow University, w którym można znaleźć poradniki online dotyczące korzystania z platformy oraz działania niektórych integracji. Dzięki łatwej w użyciu konstrukcji, warto tam zajrzeć w pierwszej kolejności, jeśli się utknie. Możesz także sprawdzić forum, aby dowiedzieć się, czy inni użytkownicy nie mieli tego samego problemu i czy nie znają rozwiązania, ale nie próbuj kontaktować się bezpośrednio z Webflow.

Nie możesz.

Obecnie Webflow nie posiada telefonu ani czatu, aby pomóc w rozwiązywaniu problemów. Musisz zgłosić problem za pośrednictwem poczty elektronicznej, a odpowiedź możesz otrzymać w ciągu 24-48 godzin.

Porównanie konkurentów - Shopify

Kiedy prowadzisz biznes online i napotykasz na przeszkodę, chcesz jak najszybciej uzyskać pomoc, prawda? Shopify oferuje użytkownikom wsparcie na żywo przez telefon lub czat. Możesz również zgłaszać problemy za pośrednictwem poczty elektronicznej lub otworzyć bilet pomocy technicznej. Jedynym minusem jest to, że nie oferują szkoleń, ale istnieje wiele innych zasobów, z których możesz skorzystać, aby nauczyć się platformy.

Recenzje

Webflow ma tendencję do otrzymywania dobrych recenzji od swoich krytyków. Większość z nich chwali projekt, który oferuje Webflow, pozwalający na dostosowanie wielu elementów witryny bez konieczności znajomości kodu. Dzięki temu platforma sprawia wrażenie zaawansowanej, a jednocześnie nie jest nieprzystępna.

Wiele osób ma zastrzeżenia co do ceny platformy i łatwości użycia i nie poleciłoby jej początkującym webdesignerom lub tym, którzy korzystali już wcześniej z Wix, ale chcą mieć większą kontrolę nad wyglądem swojej witryny.

Przegląd

Webflow to dobra platforma dla każdego, kto chce rozpocząć tworzenie witryny dla swojej firmy. Choć cena może odstraszyć niektórych, ci, którzy zdecydują się na Webflow, otrzymają świetną platformę, która oferuje wiele opcji dostosowywania, dzięki czemu mogą nadać swojej witrynie unikalny wygląd i wyróżnić się.

Jeśli jesteś początkującym użytkownikiem i potrzebujesz szybko uruchomić stronę, Webflow może nie być najlepszym wyborem dla Twoich potrzeb. Jeśli jednak masz już jakieś doświadczenie w projektowaniu stron internetowych lub masz czas na naukę, polecamy Webflow!

Related Posts: