Walcz o swoje prawo do papierowych wyciągów z konta

2 grudnia 2021

To się stało ponownie. Otrzymałem mój miesięczny rachunek i wymienione prawo tam był $ 1,99 opłaty za rachunek papierowy. $ 23,88 rocznie za uprzejmość rachunku papierowego! Jako główny płatnik rachunków w moim gospodarstwie domowym, wolę papierowe oświadczenia, ponieważ moje skrzynki e-mail są poza kontrolą. Tak, wiele skrzynek odbiorczych i tylko jedna fizyczna skrzynka pocztowa. Niestety, jest to część bardziej znaczącej tendencji firm agresywnie próbuje ciąć koszty lub ukryć pod pozorem "going green" i popycha ludzi do rozliczeń bez papieru. A ja jestem tu po to, by powiedzieć wam, że nie mam na to ochoty.

Dlaczego papierowe rachunki mają znaczenie?

Szczerze mówiąc, wielu ludzi woli papier lub potrzebuje papierowych dokumentów. Ponad 75% Amerykanów postrzega dokumenty drukowane jako bezpieczniejsze, pewniejsze i godne zaufania. Jestem po stronie "Team Prefer Paper" z wielu powodów. Po pierwsze, łatwiej jest mi czytać i przeglądać papierowy rachunek. Po drugie, lubię dotykową naturę posiadania fizycznego papierowego rachunku, który jest bardziej konkretnym przypomnieniem "Hej, muszę zapłacić ten rachunek". Po trzecie, dostaję tak dużo wiadomości e-mail do kilku skrzynek pocztowych. Gdybym otrzymał wszystkie moje rachunki cyfrowo niż wierzę, że będę prowadzić wyższe ryzyko braku oświadczenia.

Odkładając na bok osobiste preferencje, prawdziwą zbrodnią papierowego rozliczenia jest to, że obecnie 65 milionów Amerykanów w obszarach miejskich i 16 milionów w lokalizacjach wiejskich nie ma dostępu do szerokopasmowego Internetu. Dla tej grupy, wybór papierowej lub elektronicznej wersji rachunków nie jest nawet opcją.

Wybór należy do Ciebie czy nie?

Badanie przeprowadzone w 2017 roku na zlecenie firmy Two Sides wykazało, że 89% konsumentów uważa, że powinni mieć prawo wyboru sposobu otrzymywania informacji (w formie drukowanej lub elektronicznej), bez dodatkowych opłat, od organizacji finansowych i dostawców usług. Zespół Two Sides wiedziałby o tym, ponieważ jego misją jest dostarczanie konsumentom sprawdzonych informacji na temat tego, dlaczego druk i papier są trwałymi nośnikami komunikacji. Według Phila Reibela, prezesa Two Sides North America, wiele firm zdaje się po prostu nie zdawać sobie sprawy z tego, że konsumenci wolą papierowe wyciągi z konta i rachunki. Kluczową kwestią jest to, że konsumenci powinni mieć możliwość wyboru, czy wolą wyciągi papierowe czy cyfrowe, a nie być zmuszani do korzystania z papierowych rachunków wbrew ich woli.

Jaka jest prawda kryjąca się za stwierdzeniami typu "Go Paperless, Go Green"?

Taktyka, którą zazwyczaj stosują firmy, polega na tym, że billing bez użycia papieru ma mniejszy wpływ na środowisko. W rzeczywistości większość firm nie była w stanie poprzeć swoich twierdzeń badaniami. Firmie Two Sides udało się przekonać 105 korporacji w Ameryce Północnej i ponad 275 na całym świecie do usunięcia ze swoich komunikatów wprowadzających w błąd twierdzeń dotyczących druku i papieru. W rzeczywistości papier jest wytwarzany z drewna, naturalnego surowca, który jest odnawialny, podlega recyklingowi i może być zarządzany w sposób zrównoważony. Co więcej, ponad 65% papieru jest poddawane recyklingowi w USA, co sprawia, że papier jest najbardziej przetwarzalnym surowcem w kraju.

Na szczęście mamy dwie organizacje, które walczą o Twoje prawo do papieru. Keep Me Posted będzie w tym roku rozszerzona na Amerykę Północną i będzie prowadzona przez Two Sides North America. Przeczytaj więcej o tych dwóch organizacjach i o tym, jak "chronią Twoje prawo do papieru".

Tags: Direct Mail Trendy i Porady, Keep Me Posted