Trzy techniki konserwacji służące do ochrony materiałów drukowanych

27 lipca 2020

Na świecie istnieje kilka zagrożeń, które spowodują zniszczenie materiałów drukowanych, czy to z powodu złych warunków środowiskowych, czy też złego obchodzenia się z nimi przez konsumentów. Firmy mogą chronić swoje materiały promocyjne za pomocą trzech prostych technik konserwacji.

1. Nakładanie powłok na papier

Środek powlekający zapewnia warstwę ochronną pokrywającą cały papier, wypełniając maleńkie szczeliny na papierze, tworząc gładką, jednolitą powierzchnię, odporną na zabrudzenia i wilgoć. Środek ten wzmacnia papier, dzięki czemu jest odporny na ogólne zużycie podczas przenoszenia przez klientów. Firmy poligraficzne mogą nakładać na zamówienia papierowe powłoki błyszczące, które sprawiają, że drukowane obrazy wyglądają bardziej kolorowo, żywiej i profesjonalnie.

2. Laminowanie materiałów drukowanych

W procesie laminowania wykorzystuje się dwa przezroczyste kawałki folii z tworzywa sztucznego, aby nadać materiałom papierowym dodatkową wytrzymałość i sztywność. Papier zostaje zamknięty, a następnie połączony z folią plastikową, uszczelniając kawałek wewnątrz, aby zapobiec rozmazywaniu się, zmarszczkom i uszkodzeniom spowodowanym cieczami. Kolory tuszu stosowane na papierze są wzmocnione dzięki temu procesowi, zapewniając firmom przyciągające uwagę obrazy, które mają wydłużony okres użytkowania.

3. Pokrywanie zamówień folią termokurczliwą

Folia termokurczliwa to folia z tworzywa sztucznego, która po podgrzaniu obkurcza się i dopasowuje do zapakowanych przedmiotów, szczelnie zamykając towar w celu ochrony zamówień podczas obsługi. Folia termokurczliwa zapobiega ocieraniu się materiałów papierowych o siebie podczas transportu, zmniejszając tym samym ryzyko zmiażdżenia rogów. Podczas przechowywania, towary obkurczane są chronione przed kurzem, wilgocią i innymi substancjami, które mogą powodować zanik jakości. Firmy wykorzystujące druk materiałów piśmiennych mogą składać zamówienia na folię termokurczliwą w celu tworzenia łatwych w obsłudze wiązek papieru.