Równowaga w klasie

8 października 2021

Popraw swoją strategię

Był czas, kiedy uczenie się oznaczało zazwyczaj chodzenie do szkoły, siedzenie przy biurku i kopiowanie sum, które dawał ci nauczyciel - teraz może to być tak proste, jak zejście na dół, usiąście na kanapie i włączenie komputera. Technologia umożliwiła nam uczestniczenie w zajęciach z naszych domów w całym kraju, a liczba studentów biorących udział w zdalnym nauczaniu rośnie z każdym dniem, ale znalezienie sposobu na oderwanie się od ekranu może mieć pozytywny wpływ na zdolność do zatrzymywania informacji. Łączenie naszych sposobów uczenia się, a nie wybieranie jednego lub drugiego stylu, może tylko poprawić sposób, w jaki się kształcimy. Oto kilka sposobów, aby w pełni wykorzystać swoją edukację poprzez maksymalizację możliwości uczenia się z papieru:

Rób notatki

W świecie PowerPointów i Google Docs, często łatwiej jest pisać notatki niż otworzyć notatnik, ale badania przeprowadzone przez Journal of Print Media and Media Technology Research wykazały, że zapisywanie notatek może pomóc w utrzymaniu ich w pamięci na dłuższą metę. Dr Jane Vincent, stypendystka London School of Economics and Political Science twierdzi, że "Jednym z powodów, dla których niektórzy studenci preferują pismo odręczne, jest rola, jaką odgrywa ono w uczeniu się i zachowywaniu wiedzy... Wielu studentów biorących udział w naszym badaniu stwierdziło, że robienie odręcznych notatek prowadzi do lepszego zachowania danych niż w przypadku pisania na maszynie." Jednocześnie dr Vincent zauważył, że są sytuacje, kiedy "czytanie i pisanie online jest bardziej praktyczne...", jak w przypadku nauki zdalnej. Ostatecznie, artykuł kończy się stwierdzeniem, że studenci "preferowali używanie mieszanki papieru i komputerów", strategii, która prawdopodobnie pomoże studentom szybko przyswoić informacje, ale także zachować je na przyszłość.

Zrób sobie cyfrową przerwę

Dr Naomi Baron, profesor lingwistyki na Uniwersytecie Amerykańskim, szeroko badała związek między nauką na papierze i w formie cyfrowej i przyznaje, że rosnąca rola komputerów w klasie przynosi wiele korzyści - demokratyzacja nauki, dzielenie się planami lekcji i projektami grupowymi, by wymienić tylko dwie z nich - ale wymienia też pewne konsekwencje. Największym wyzwaniem, przed którym staje każdy, kto czyta na ekranie, jest rozproszenie uwagi" - mówi dr Baron - "Zwłaszcza przy połączeniu z Internetem pojawia się pokusa, by zrobić coś innego - sprawdzić aktualizację statusu na Facebooku, opublikować nowe zdjęcie". Uczestnicy mojego badania doskonale zdawali sobie sprawę z tego problemu. Aż 94 procent stwierdziło, że medium, na którym najłatwiej jest się skoncentrować podczas czytania, jest papierowa kopia."

Podczas gdy cyfrowe uczenie się jest niezbędne do niektórych rzeczy, takich jak wykłady lub zadawanie pytań, zawsze, gdy możesz oderwać się od ekranu i zaangażować papier w proces uczenia się, twoja wydajność może się poprawić. Dr Baron kontynuuje: "Pomyśl o różnicy między faktami a pojęciami. Niedawno w jednym z badań porównano wyniki testów studentów, którzy robili notatki ręcznie, z wynikami osób korzystających z komputera. Wyniki dotyczące faktów były takie same, ale studenci piszący ręcznie na papierze lepiej radzili sobie z odpowiedziami na pytania dotyczące koncepcji." Podczas gdy możesz nie zmagać się z pamiętaniem, kiedy Kolumb przepłynął błękit oceanu, zobaczenie i zrozumienie większego obrazu i wiedza, dlaczego 1492 jest istotna, może ci umknąć. Po zakończeniu wykładu zoom, podnieś swój podręcznik lub zanotuj kilka notatek na papierze.

Znajdź równowagę

Unikanie cyfrowej nauki nie jest ani wykonalne, ani zalecane; to, co powinieneś zrobić, to znaleźć równowagę i położyć nacisk na naukę na papierze. Lekcje online i zadania domowe nadal będą się mnożyć, ale jeśli celowo wprowadzisz papier do swojego planu lekcji, prawdopodobnie okaże się, że jesteś bardziej zrównoważony niż nie. Przede wszystkim jednak, nadal ucz się jak się uczyć i szukaj sposobów na poprawę.

Czy opanowałeś zdalne uczenie się, ale potrzebujesz pomocy w utrzymaniu tempa pracując w domu? Sprawdź ten blog na temat utrzymania produktywności, gdy jesteś poza biurem.