Pozwól naszemu papierowi wykonać ciężką pracę

25 grudnia 2021

Istnieje wiele zastosowań, w których projekt drukarski wymaga użycia papieru o odpowiedniej gramaturze. Może to być dla ochrony, ułatwienia oprawy, aby utrzymać razem wiele stron tekstu, lub może to być dla samodzielnych zastosowań, takich jak karty, plakaty lub foldery prezentacyjne. Kiedy pojawia się taka potrzeba, a zadanie wymaga zastosowania niepowlekanych opcji, Domtar ma całą gamę opcji do rozważenia.

Po pierwsze, zdefiniujmy, czym jest gramatura okładki. Matematyka papiernicza może być myląca, jeśli jesteś nowy w branży. W Tabeli Gramatur Równoważnych, takiej jak ta w naszym Podręczniku Materiałów Posiadanych, istnieje 6 podstawowych kategorii gramatur. Książka/Offset, Obligacja/Pismo, Okładka, Bristol welinowy, Indeks i Przywieszka. Pierwsza z tych dwóch kategorii może być zgrupowana jako gramatura tekstu. Dwie kolejne kategorie, Cover i Vellum Bristol, są najczęściej używane do zastosowań opisanych w pierwszym akapicie. Index i Tag zostały stworzone do specyficznych celów, które sugeruje ich nazwa. Indeks został stworzony dla teczek i kartek do akt. Tag został stworzony dla etykiet i przywieszek, które są umieszczane na paszach, workach produkcyjnych.

Najbardziej powszechne gramatury produkowane w Cover to 65 lb., 80 lb., 100 lb. i 120 lb. W ofercie premium Domtar, Cougar Cover jest dostępny w 4 typowych gramaturach i następujących dodatkowych opcjach: 110 lb., 130 lb. i 160 lb. o podwójnej grubości. To siedem opcji gramaturowych w Cougar® Cover, Gładkie Wykończenie. Potrzebujesz bardziej gładkiej okładki niż gładka? Cougar posiada 4 opcje gramaturowe w wykończeniu Super Smooth. Czy Twój klient chce uzyskać bogaty, naturalny wygląd, Cougar Natural Cover jest od lat ulubionym materiałem projektantów, którzy chcą uzyskać nostalgiczny wygląd.

Jeśli Cougar Natural nie jest dla Ciebie odpowiednim odcieniem, sprawdź naszą nową opcję Cream w linii Lynx Opaque Ultra. Odcień Cream jest nieco bardziej subtelny niż Cougar Natural. W Lynx Cream i Lynx Opaque Ultra dostępne są cztery gramatury krycia.

Jasne biele i biel to nie jedyne odcienie, jakie produkujemy. Siedem przyjemnych dla oka pastelowych kolorów jest dostępnych w gramaturze 65lb Cover. W sumie 10 pastelowych kolorów można znaleźć w naszej linii Eartchoice Vellum Bristol 67lb. A jeśli naprawdę chcesz rozjaśnić dzień i noc swojemu klientowi, Earthchoice Hots ma 10 intensywnie odważnych, jaskrawych kolorów fluorescencyjnych gotowych olśnić jako Twoja okładka.

Szeroki wachlarz odcieni, gramatur i gładkości jest dostępny w naszych 197 pozycjach magazynowych. Czy powinieneś "uciekać, aby się ukryć"? TAK! Skontaktuj się z lokalnym sprzedawcą papieru i zapytaj go o najlepszą opcję do przenoszenia Twoich marek.

Tagi: Papier 101