Kariera w druku: Czego można się spodziewać jako technik przygotowania do druku

28 listopada 2021

Technik pre-press: Clete Landers

Firma: Springdot - Cincinnati

Springfield, OH

Jakie wykształcenie lub szkolenie jest wymagane, aby uzyskać kwalifikacje jako technik przygotowania do druku? Idealny kandydat będzie znał programy Adobe Creative Suite; w szczególności Photoshop, Illustrator, InDesign, Acrobat i Enfocus Pitstop.

Mimo że umiejętności te będą niezbędne, nie jest to z natury stanowisko artystyczne. W grę będzie wchodzić matematyka i wiele programów do nauki, więc zainteresowanie technologią i zdolności do rozumienia programów komputerowych będą bardzo pomocne.

Jakie typy szkół oferują szkolenia potrzebne na tym stanowisku? Szkoły artystyczne i techniczne powinny mieć odpowiednie programy do nauki projektowania i umiejętności potrzebnych do przygotowania do druku. Stopień Associate powinien wystarczyć, aby dostać się do drzwi; jednakże, nauczyłem się wszystkich tych programów i więcej w pracy, więc stopień może nie być konieczny. Jeśli masz chęć do nauki i odpowiednie nastawienie, będziesz w stanie odnieść sukces.

Jakie są fizyczne wymagania tej pracy? Jest to głównie praca z komputerem, ale od czasu do czasu trzeba będzie zmienić ciężkie rolki papieru potrzebne do proofingu. Najbardziej wymagająca fizycznie jest zdolność do podnoszenia ciężarów do 35 funtów.

Najbardziej intensywnym wymaganiem byłaby zdolność do pracy w nadgodzinach i długich godzinach. Jest to często wymagane.

Czy są jakieś kwestie bezpieczeństwa, które należy rozważyć w tej karierze? Produkcja płyt może wiązać się z używaniem chemikaliów, a wycinanie dowodów z ostrymi przedmiotami, ale jest bardzo mało środków ostrożności na tym stanowisku.

Czy pracujesz na zmiany i co to jest typowy wymóg zmiany osoby na poziomie podstawowym? Większość miejsc pracuje w systemie zmianowym. Zawsze upewnij się, aby zapytać o to, jeśli jest to dla Ciebie ważne, ponieważ pozycja entry-level może rozpocząć się na nocnych zmianach. Jednak istnieje wiele firm, które są otwarte tylko od 8 rano do 5 po południu, wszystko zależy od drukarni.

Moje godziny pracy to 7.00 - 15.00. Zapytałem, czy jest możliwość pracy na drugą zmianę, ale powiedziano mi, że stanowisko jest już obsadzone ze względu na wymagania klienta, ale nigdy nie zaszkodzi zapytać.

Jakie są rzeczy, które najbardziej lubisz w swoim dniu pracy? Lubię biznes związany z komunikacją graficzną, a w szczególności z drukiem. Cały ten biznes polega na komunikacji, a ja, jako osoba pracująca za kulisami, cieszę się, że mogę pomóc w rozpowszechnianiu informacji w najlepszy możliwy sposób. Sama praca jest zabawna i interesująca. Można wykorzystać swoje umiejętności i rozwiązywać problemy. Dzięki ciągłym zmianom w technologii, zawsze jest więcej do nauczenia.

Czy istnieją jakieś szczególne zainteresowania lub umiejętności, które dobrze pasują do tego stanowiska? Jeśli lubisz pracować z obrazami i ilustracjami, budować strony i rozwiązywać problemy, to jest to świetny sposób, aby otrzymać za to wynagrodzenie. My zapewniamy metodę masowej komunikacji.

Jakie są najbardziej wymagające wymagania na tym stanowisku? To wszystko jest mentalne. Trzeba pamiętać o rzeczach, które są specyficzne dla danego programu i klienta. Stanowisko to jest bardzo nastawione na współpracę i zależne od innych działów. Z czasem nauczysz się o pracy w prasie, introligatorni, o papierze i farbie, projektowaniu graficznym, teorii koloru i obsłudze klienta.

Jaki jest przedział zarobków dla technika przygotowania do druku? Według payscale.com, średnia stawka godzinowa na poziomie podstawowym wynosi 15,67$.

W zależności od lokalizacji, jest ona różna. W Ohio, przeciętny technik prasowania wstępnego zarabia gdzieś w okolicy 38-40 000 USD rocznie.

Doświadczeni pracownicy mogą zarobić od 20,66 dolarów średnio do ponad 26 dolarów za godzinę. Kończy się to przekroczeniem przedziału 50 000 dolarów.

Jakie zmiany przewidujesz w ciągu najbliższych 10 lat, które mogą wpłynąć na ten rodzaj pracy? Zawsze są fajne postępy w technologii w tej dziedzinie. To sprawia, że praca jest interesująca, zwłaszcza dla tych, którzy lubią się uczyć i przyjmować zmiany. Duże wyzwania będą miały związek z obsługą klienta i faktem, że tak wielu drukarzy przygotowuje się do przejścia na emeryturę - doprowadzi to do poważnej luki w doświadczeniu. Obecnie istnieje wiele możliwości dla każdego zainteresowanego. Myślę, że to pokolenie przewyższy poprzednie dzięki postępowi technologicznemu w tej branży".

Tagi: Kariera w druku