Jak utrzymać niskie koszty rozpoczęcia działalności

6 lipca 2022

Jest to artykuł gościnny, którego autorką jest Daniela Baker*.

wiadomość sponsorowana-

Sukces lub porażka biznesu zależy od tego, jak mądrze rozdysponujesz fundusze na rozpoczęcie działalności. Jako przedsiębiorca indywidualny możesz monitorować każdy wydatek i decydować, gdzie najlepiej wydać pieniądze, aby dobrze rozpocząć działalność. Oto cztery sugestie dotyczące kontrolowania kosztów rozpoczęcia działalności.

Bądź elastyczny i sprytny w pozyskiwaniu funduszy

Koszt pożyczki, wraz z warunkami związanymi z większością pożyczek, może sprawić, że będą one dość zaporowe dla właścicieli małych firm. Istnieje jednak kilka innych opcji, które właściciele nowych firm mogą rozważyć, gdy szukają niedrogiego i elastycznego finansowania. Jedną z najczęstszych metod jest pozyskanie kapitału od rodziny i przyjaciół, ponieważ pożyczki te często oferują atrakcyjne warunki z bardzo niskimi, jeśli w ogóle, odsetkami.

Geoff Morris, przewodniczący Forum Przedsiębiorców, jest zdecydowanym zwolennikiem tego podejścia. Pan Morris opowiada się za wykorzystaniem funduszy od rodziny i przyjaciół, ponieważ warunki są korzystne z niskimi, jeśli w ogóle, odsetkami.

Należy pamiętać, że pożyczanie od rodziny i przyjaciół może nadwyrężyć te relacje, jeśli biznes nie będzie się rozwijał tak, jak przewidywaliśmy. Z tego powodu najlepiej jest pożyczać mniejsze kwoty od większej liczby osób niż duże kwoty od jednej lub dwóch.


wiadomość sponsorowanaPomyśl o swojej przestrzeni biurowej

Jako projektant lub freelancer najprawdopodobniej będziesz pracować w domowym biurze, więc może to nie być istotny problem. Zbyt wielu nowych właścicieli firm wpada w pułapkę wydawania zbyt wielu pieniędzy na atrakcje luksusowego biura. Według pana Morrisa, nowi właściciele firm powinni korzystać z dodatkowej przestrzeni w domu, nawet w garażu, tak długo jak to możliwe. Inną możliwością jest dołączenie do inkubatora przedsiębiorczości. Inkubator jest świetną opcją dla nowych przedsiębiorców, ponieważ miejsca te zazwyczaj zapewniają dostęp do kopiarki, skanera, telefonu i usług faksowych. Nie tak przypadkowe jest to, że inkubator pozwala również możliwość interakcji z innymi właścicielami firm start-up dla wsparcia i koleżeństwa.

Rozważ swoje opcje dotyczące komputerów/sprzętu

Jako nowoczesny projektant, jest bardziej niż prawdopodobne, że będziesz potrzebował komputera / laptopa z konsekwentnym połączeniem internetowym, wraz z oprogramowaniem. Następnym krokiem jest określenie najmniej kosztownej opcji zakupu tych produktów. Jednym z pomysłów dla nowych właścicieli firm jest wynajem i dzierżawa laptopa, a nie zakup, ponieważ daje to elastyczność, aby zmienić modele, jak Twoja firma rośnie. Ponieważ komputer jest niezbędny do prowadzenia działalności gospodarczej jako projektant, nie skąp się w tym jednym względzie. Ponadto, pamiętaj, że nie ma magicznego przycisku.

Używaj tanich strategii marketingowych

Istnieje kilka tanich strategii, które właściciele małych firm mogą zastosować, aby utrzymać koszty marketingu na niskim poziomie, zwłaszcza w przypadku mediów społecznościowych. Załóż stronę na Twitterze, Facebooku i LinkedIn i angażuj potencjalnych klientów poprzez aktualizacje statusu, które stawiają pytania lub proszą o opinie. Zaangażuj się w swoją sieć. Dołącz do grup dyskusyjnych lub załóż bloga, aby stać się rozpoznawalnym liderem w danej dziedzinie. Email może być wykorzystany do promowania ofert specjalnych. Napisz artykuł lub serię artykułów i prześlij je do katalogów artykułów lub jako wpisy gościnne na stronach kolegów.

Czy masz jakieś inne wskazówki, które pomogą utrzymać niskie koszty rozpoczęcia działalności?

wiadomość sponsorowana


-

*Daniela Baker jest małym blogerem biznesowym w CreditDonkey, gdzie pomaga startupom porównać karty kredytowe dla małych firm, aby zmaksymalizować nagrody. Mówi, podsumowując filozofię kosztów startowych: Spend small to grow big! Rozważ również współpracę z firmami hurtowymi, takimi jak Schaefer Systems International, które mogą pomóc Ci wiele zaoszczędzić. Zdjęcia autorstwa Shutterstock.