Jak stworzyć skuteczną powitalną serię e-maili - najlepsze praktyki, wskazówki i przykłady
Ten artykuł został napisany przez Kevina, szefa marketingu w EmailMonks.
Inbound to nowy trend w marketingu, a e-maile mogą służyć jako skuteczny kanał, jeśli rozważasz strategię marketingu przychodzącego.
wiadomość sponsorowana
Pomaga budować zaufanie subskrybentów i generować sprzedaż. Marketing e-mailowy to najlepszy sposób na nawiązanie kontaktu z klientami.
Istnieją różne rodzaje e-maili, które subskrybent otrzymuje podczas całej podróży kupującego, a mianowicie e-maile onboardingowe, e-maile promocyjne, e-maile transakcyjne i e-maile zachęcające.
Spośród nich wszystkich e-mail powitalny jest najważniejszy. Twoje połączenie z subskrybentem zaczyna się od powitalnej wiadomości e-mail, więc upewnij się, że dobrze witasz subskrybenta.
Wiadomość powitalna to pierwszy krok w budowaniu relacji z klientem.
Szybka wskazówka: Nie trzymaj się jednego e-maila powitalnego. Lepiej jest wysłać serię powitalnych wiadomości e-mail.
wiadomość sponsorowana
Przykład: Rozważ siebie jako jednego z subskrybentów. Oczywiste jest, że nie podasz nikomu swojego adresu e-mail bez celu, zwłaszcza gdy jesteś już sfrustrowany zalaną skrzynką odbiorczą. Zanim zasubskrybujesz jakąkolwiek markę, weźmiesz pod uwagę wiele punktów i tylko wtedy, gdy będziesz chciał ją lepiej poznać, zdecydujesz się na subskrypcję. Inwestujesz swój czas w tę markę i oczekujesz tego samego w zamian. "Seria powitalna" pomaga wypełnić tę lukę.
Mantry, o których należy pamiętać przy projektowaniu e-maili z serii powitalnej
Masz niepodzielną uwagę subskrybenta natychmiast po zarejestrowaniu się. Potraktuj to jako doskonałą okazję do przedstawienia swojej marki i tego, co masz dla nich w zanadrzu.
Możesz wykonać niektóre lub wszystkie z poniższych czynności:
-
Przedstaw swoją markę
Przed rozpoczęciem podróży z Tobą ważne jest, abyś sprawił, że poczują się częścią rodziny. Opowiedz im swoją historię. Jak zacząłeś i jak działa Twój produkt lub usługa.
-
Co sprawia, że jesteś inny
Powiedz im, jakie specjalne cechy posiada Twój produkt lub usługa i podkreśl, czym różnisz się od konkurencji. Ustal oczekiwania dotyczące relacji z subskrybentami.
-
Przyjmij politykę "dawaj i bierz
wiadomość sponsorowana
Spośród wszystkich marek o ugruntowanej pozycji na rynku, Twój subskrybent wybrał właśnie Ciebie. Czy nie byłoby dobrym pomysłem powitanie ich na pokładzie ofertą? Podziękuj im za wybór Twojej marki i zaoferuj im jakąś formę zniżki na ich pierwszy zakup.
Zobacz poniższy przykład powitalnej wiadomości e-mail od Kate Spade, aby lepiej zrozumieć.
-
Segmentowanie listy nowych subskrybentów
Nie zaczynaj bombardowania nowych subskrybentów wiadomościami e-mail. Najpierw wyślij im 3-4 e-maile w ramach serii powitalnej w określonym czasie, powiedzmy kilku tygodni. Pamiętaj, aby oddzielić nowych subskrybentów od głównej listy, dopóki nie będą oni w pełni świadomi Twojej firmy.
Dlaczego warto poważnie potraktować powitalną serię e-maili?
1. Tworzy świetne pierwsze wrażenie
Jeśli jesteś startupem lub małą firmą, ludzie mogą nie znać Twojego imienia i nazwiska. W takim przypadku powitalny e-mail od CEO nie zadziała. Subskrybent może oznaczyć go jako spam, ponieważ nie rozpozna nazwy nadawcy. Użyj nazwy swojej firmy jako nadawcy i daj im jak najwięcej kontekstu poprzez skuteczną serię powitalną.
Zawsze pamiętaj, że piszesz , aby wyrazić, a nie zaimponować. Jako startup musisz najpierw zbudować publiczność. Nie rób serii powitalnej zbyt promocyjnej, ponieważ może to zniechęcić odbiorców. Daj im znać, co będzie dalej. W ten sposób będziesz miał większe szanse na nawiązanie relacji z nowymi subskrybentami na dłuższą metę.
2. Możesz nawiązać kontakt z klientami na poziomie osobistym
Upewnij się, że budujesz silną więź ze swoimi subskrybentami. Postaraj się nawiązać silną więź emocjonalną, która przemówi do subskrybenta. Dla startupu bardzo ważne jest, aby najpierw stworzyć silną bazę klientów, a nie tylko promować się za pieniądze. Pamiętaj, że Twoi klienci są inteligentni i istnieje wiele opcji, na które mogą się przełączyć. Wysyłaj spersonalizowane e-maile powitalne, aby zdobyć zaufanie subskrybenta.
Przeanalizuj powody, dla których subskrybenci zapisali się na Twoją listę lub zarejestrowali się w celu skorzystania z Twoich usług. Powiedz im, jak możesz im w tym pomóc i dlaczego powinni subskrybować Twoją markę?
3. Jest zautomatyzowany i efektywny czasowo
Każdy pracownik musi być wielozadaniowy, więc ważne jest, aby pracować nad umiejętnościami zarządzania czasem. Automatyzacja e-maili jest przydatna w tym zakresie.
4. Pomaga generować szum
Marketerzy zawsze ciężko pracują, aby stworzyć szum wokół swoich usług i produktów, a jeśli jesteś startupem lub małą firmą, staje się jeszcze ważniejsze, aby na rynku pojawił się szum dotyczący Twojej marki. Powitalna wiadomość e-mail może to zrobić za Ciebie. Dzięki powitalnej wiadomości e-mail możesz wzbudzić emocje związane z treściami, które będą otrzymywać w przyszłości. Powiedz im, jak subskrypcja Twojej marki może zmienić ich świat.
Najlepsze praktyki dotyczące powitalnych wiadomości e-mail
1. Jasny i wyraźny temat wiadomości
wiadomość sponsorowana
Biorąc pod uwagę liczbę otrzymywanych codziennie wiadomości e-mail, priorytetem powinno być, aby wiadomość nie wylądowała w skrzynce spamowej. Na ratunek może przyjść dobry temat wiadomości. Temat wiadomości powitalnej powinien być na tyle atrakcyjny i wciągający, by zachęcić subskrybenta do jej otwarcia.
2. Wysyłanie przypomnień o subskrypcji
Przypomnij subskrybentom, na co się zapisali. Powinieneś zaprojektować swoje e-maile w taki sposób, aby subskrybenci nie zapomnieli powodu subskrypcji wiadomości e-mail. Nie zapomnij również wspomnieć, kiedy subskrybent powinien spodziewać się wiadomości e-mail od Ciebie.
3. Okaż wdzięczność
Wiem, że może to brzmieć bardzo banalnie, ale bardzo ważne jest, aby za każdym razem, gdy ktoś subskrybuje Twoją listę, podziękować mu za subskrypcję. Pierwszym e-mailem w serii powitalnej powinien być e-mail z podziękowaniem. Dzięki "dziękuję" budujesz z nimi relację i pokazujesz im, jak bardzo cenisz ich czas i wysiłek włożony w subskrypcję. Jest to doskonały sposób na rozpoczęcie długoterminowej relacji.
4. Wezwanie do działania
Wezwanie do działania powinno być bardzo jasne, ponieważ jest to kluczowy element wiadomości powitalnej. Pomaga w zwiększeniu wskaźnika zaangażowania. Każdy e-mail powitalny ma swój cel, a odpowiednie wezwanie do działania pomaga w jego osiągnięciu. Na przykład: Jeśli prosisz subskrybenta o uzupełnienie profilu w e-mailu powitalnym, Twoje CTA może brzmieć "Uzupełnij swój profil tutaj".
CTA powinno być jasne i powinno prowadzić subskrybenta dokładnie tam, gdzie powinno.
Zwycięska seria e-maili powitalnych
Poniżej znajduje się seria 3 e-maili, które Office wysyła na powitanie swoich subskrybentów.
PIERWSZY E-MAIL:
Pierwszy e-mail wita subskrybentów stylowym obrazem bohatera i przedstawia im markę, a następnie wszystkie ważne linki nawigacyjne przedstawione jako miniatury obrazów i uchwyty mediów społecznościowych. Warto również spojrzeć na wiadomość, aby umieścić adres e-mail na białej liście u góry. Zwiększy to dostarczalność wiadomości e-mail.
DRUGI E-MAIL:
Drugi e-mail promuje najlepiej sprzedające się style dostępne w Office, wyświetlając atrakcyjne zdjęcia ich produktów.
OSTATNI EMAIL: Ostatni e-mail z serii powitalnej pyta o datę urodzin subskrybenta, co pomogłoby im wysyłać odpowiednie oferty w tym szczególnym dniu, co z kolei zwiększa prawdopodobieństwo konwersji.
Podsumowanie powitalnej serii e-maili
Podsumowując, e-maile powitalne są najważniejszymi e-mailami, jakie kiedykolwiek wyślesz. Decydują one o relacjach z subskrybentami. Chociaż nie ma ustalonych wskaźników dotyczących wysyłania e-maili powitalnych, zawsze powinieneś uczyć się na podstawie opinii subskrybentów lub analizować swoje obecne e-maile powitalne pod kątem ich skuteczności. Wypróbuj i przetestuj nowe sposoby i alternatywy, aby nadać swoim e-mailom nowy charakter. Zrozum swoje dane dotyczące powitalnych wiadomości e-mail i na ich podstawie stwórz idealną serię powitalnych wiadomości e-mail, która będzie najlepsza dla Twojego startupu.
13 rzeczy, które marketerzy treści powinni wiedzieć o e-mail marketingu
Jako bonus, oto 13 innych rzeczy, które należy wziąć pod uwagę podczas marketingu e-mailowego. Podziękowania dla Campaign Monitor za infografikę.
-
Bio autora: Kevin, szef marketingu w EmailMonks. Jest magikiem marki, który uwielbia angażować się, dzielić się spostrzeżeniami z innymi marketerami na temat najlepsze praktyki marketingu e-mailowego na swoim blogu.