7 produktów spożywczych, które pobudzą Twoją kreatywność

17 czerwca 2023

Ten artykuł został napisany przez Cathy White.

Sztuka kreatywna jest trudna. Czekasz na inspirację, a ona po prostu nie nadchodzi. Czasami pojawia się w środku nocy, kiedy trzeba wstać o 5 rano do pracy. Czasami wydaje się, że już nigdy nie nadejdzie.

wiadomość sponsorowanaNajbardziej frustrujące jest to, że jesteś w środku bloku. Masz część historii, ale nie wiesz, dokąd ona zmierza. Czasami po prostu nie masz ochoty i odkładasz ołówek, pędzel lub kamerę wideo i przechodzisz do księgowości. W końcu płaca jest lepsza i bardziej niezawodna.

Problem polega na tym, że nie możemy zrezygnować. Osoby kreatywne nie są w stanie po prostu zakręcać i odkręcać kranu. Te rzeczy są naszą drugą naturą i stanowią wielkie radości i bolączki naszego życia. Co więc możemy zrobić, gdy inspiracja wyschnie?

Istnieją pewne pokarmy, które są uważane za świetny sposób na doładowanie kreatywności i ponowne uruchomienie soków. Przyjrzyjmy się im.

  1. Kawa

To oczywisty wybór. Napój zawierający kofeinę, który jest częścią większości naszego codziennego życia, jest szczególnie powszechny w życiu osób kreatywnych.


wiadomość sponsorowanaW XIX wieku kawa była królem w Londynie, zanim herbata przejęła kontrolę, a inspiracja, która pojawiła się w tej epoce, jest dobrze udokumentowana. Kawa jest stymulantem i może pobudzić ospały mózg. Należy uważać, aby nie przesadzić. Możesz po prostu skończyć z trzęsącymi się rękami i brakiem nowych pomysłów.

  1. Łosoś

Wszyscy wiemy, że łosoś jest jedną z najlepszych ryb do spożycia ze względu na kwasy tłuszczowe omega 3. Jest to również świetny pokarm dla mózgu i pomaga pielęgnować te kreatywne instynkty. Poprawia również pamięć i nastrój, więc jest to dobry posiłek, jeśli szukasz dodatkowego zastrzyku energii.

  1. Zielona herbata

Korzyści zdrowotne płynące ze spożywania zielonej herbaty są niezliczone. Jest to jeden z najpopularniejszych napojów w Azji ze względu na swoje pomocne właściwości. Nie pozwala ona również zasnąć, więc jest dobrą alternatywą zamiast kawy dla tych, którzy nie lubią jej smaku. Będziesz także czerpać korzyści z innych właściwości zielonej herbaty.

  1. Świeże owoce i produkty

wiadomość sponsorowana


Nieprzetworzona żywność prosto od Matki Natury jest jedną z najlepszych rzeczy, jakie można jeść, aby promować kreatywność. Żywność ta jest również najzdrowsza, ponieważ jest nieskomplikowana i dostarcza organizmowi najbardziej naturalnych składników odżywczych. Pomagają stymulować mózg i są również świetnymi opcjami dla ogólnie zrównoważonej diety. Zobacz tutaj 10 zajęć rekreacyjnych, które zapewnią Ci świeżość, inspirację i kreatywność

  1. Czerwone wino

Ernest Hemingway powiedział kiedyś: "Pisz pijany, edytuj trzeźwy". Nie promujemy dzikiego upojenia, ale kieliszek wina może zrelaksować umysł przed pisaniem. Zawsze dobrze jest uspokoić niepokój, a jeśli doszedłeś do twórczego zastoju, być może nadszedł czas, aby uspokoić nerwy.

Czerwone wino ma również inne korzyści zdrowotne, więc jest to sytuacja korzystna dla twórców, którzy chcą uwolnić swój potencjał. Pomoże ci również zasnąć, a jako artystom wszystkim nam przydałoby się więcej odpoczynku.

  1. Orzechy i nasiona

Orzechy i nasiona to świetna podręczna przekąska, którą można trzymać w pobliżu lub na biurku. Nie każdy myśli o orzechach i nasionach, gdy ma ochotę na przekąskę i zamiast tego sięga po paczkę chipsów lub tabliczkę czekolady. Orzechy i nasiona są jednak pożywne, pełne dobrych tłuszczów i białka, które świetnie wpływa na pracę mózgu. Należy tylko uważać, aby nie przesadzić z ich ilością, jeśli pilnujemy swojej wagi, ponieważ są one wysokokaloryczne.

  1. Superżywność w proszku

Superfoods, takie jak spirulina lub trawa pszeniczna, doskonale nadają się do dodawania do soku lub smoothie, aby zapewnić im dodatkowy zastrzyk energii dla mózgu. Jeśli nie lubisz smaku tych proszków (a spójrzmy prawdzie w oczy, nie wszystkie smakują świetnie), po prostu dodaj dodatkowe owoce do soku lub smoothie, aby osłodzić smak.

Jednym z problemów wielu kreatywnych osób jest to, że często zapominają o jedzeniu podczas pracy lub mają złe nawyki żywieniowe. Ważne jest, aby zachować zdrowie i dobrze się odżywiać. Jest to jeden ze sposobów dbania o własne kreatywne życie.

Ciało i umysł muszą mieć dobre paliwo, aby prawidłowo pracować, a dotyczy to osób zajmujących się sztukami kreatywnymi, tak samo jak wszystkich innych. Pamiętaj, aby karmić się przyzwoitym, zdrowym jedzeniem, a wkrótce znajdziesz inspirację, która do ciebie powróci.

-

wiadomość sponsorowana


PS. Chcesz uwolnić swoją kreatywność i myśleć jak projektant? Weź udział w tej lekcji i uzyskaj nieograniczony dostęp do ponad 14 000 innych lekcji dzięki Skillshare Premium, w tym bezpłatnemu okresowi próbnemu!