7 niezbędnych odliczeń podatkowych dla niezależnych projektantów

6 czerwca 2023

Ten artykuł został napisany przez Jacka Sartory'ego dla amerykańskich podatników.

Spójrzmy prawdzie w oczy, ostatnią rzeczą, o której każdy z nas chce myśleć, są podatki. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku niezależnych projektantów, ponieważ musisz żonglować wieloma projektami, budować sieci klientów i dostarczać unikalne prace, które przekroczą oczekiwania klientów.

wiadomość sponsorowanaOprócz tych wszystkich wymagań, bycie niezależnym projektantem oznacza również, że będziesz odpowiedzialny za zarządzanie własnymi finansami. Obejmuje to ustalenie, ile podatków jesteś winien Wujowi Samowi na koniec każdego kwartału lub roku.

Na szczęście istnieje wiele potencjalnych odliczeń podatkowych, z których freelancerzy mogą skorzystać, aby zmniejszyć swój rachunek podatkowy i potencjalnie zaoszczędzić tysiące dolarów rocznie.

Oto 7 podstawowych odliczeń podatkowych dla freelancerów, które można wykorzystać w 2016 i 2017 roku, aby zminimalizować podatki i zmaksymalizować dochody:

1. Odliczenie domowego biura

Jeśli korzystasz z wyłącznego obszaru swojego domu do prowadzenia działalności projektowej, możesz być w stanie odliczyć związane z tym wydatki w zeznaniu podatkowym jako odliczenie domowego biura. Przestrzeń musi być jednak w pełni przeznaczona na działalność biznesową, co oznacza, że kanapa, pokój do ćwiczeń i stół kuchenny się nie liczą. Jeśli możesz skorzystać z odliczenia na domowe biuro, możesz to zrobić na dwa sposoby, uproszczony i zwykły:

Jeśli korzystasz z metody uproszczonej, możesz odliczyć 5 USD za stopę kwadratową za każdą stopę kwadratową domu wykorzystywaną do celów biznesowych (do 300 stóp kwadratowych). Jeśli korzystasz z metody zwykłej, śledź wszystkie wydatki na dom, w tym utrzymanie, naprawy, media, podatki od nieruchomości, czynsz itp., aby móc odliczyć część tych wydatków związaną z domowym biurem. Skorzystaj z Formularza 8829, aby obliczyć odliczenie związane z domowym biurem.


wiadomość sponsorowana2. Usługi prawne i profesjonalne

Freelancerzy mogą zazwyczaj odliczyć 100% opłat prawnych i zawodowych w zakresie, w jakim stanowią one zwykłą i niezbędną część działalności. Usługi prawne i profesjonalne to szeroka kategoria, która zazwyczaj obejmuje wydatki na prawnika, księgowego i innych profesjonalnych konsultantów, takich jak LegalZoom.

3. Subskrypcje oprogramowania i usług online

Wielu freelancerów subskrybuje usługi online lub kupuje oprogramowanie wspierające ich codzienną pracę, zarządzanie projektami, fakturowanie i produktywność, by wymienić tylko kilka z nich. Photoshop, Adobe Creative Cloud, FreshBooks czy Squarespace można uznać za subskrypcje oprogramowania lub usług online. Ponieważ platformy te są często krytyczne dla tego, co robią marketerzy, zazwyczaj można je w pełni odliczyć.

4. Prezenty biznesowe

Wielu przedsiębiorców daje prezenty swoim klientom, dostawcom lub innym współpracownikom biznesowym, aby okazać im swoje uznanie. Wręczanie prezentów jest regularnie akceptowaną częścią prowadzenia działalności gospodarczej, a zatem IRS uznaje je za koszt uzyskania przychodu. Jednakże prezenty podlegają odliczeniu tylko do kwoty 25 USD za sztukę. Oznacza to, że jeśli podarujesz trzy kosze upominkowe o wartości 100 USD trzem różnym klientom, możesz odliczyć 75 USD z 300 USD jako wydatek na prezent.

5. Materiały eksploatacyjne

Często projektanci i inni twórcy wizualni potrzebują fizycznych narzędzi, aby pomóc w procesie tworzenia. Wydatki te mogą być w pełni uwzględnione w harmonogramie C jako niezbędne wydatki biznesowe.

6. Reklama online

Niezależni projektanci często prowadzą kampanie reklamowe online, aby promować swoje strony internetowe i rozwijać swoje marki. Urząd skarbowy zezwala na odliczenie wydatków na reklamę, które są bezpośrednio związane z prowadzoną działalnością, o ile można je w rozsądny sposób wykazać w zeznaniu podatkowym. Na przykład, jeśli wydasz 250 USD tygodniowo na ukierunkowane reklamy na Facebooku przez miesiąc, możesz odliczyć 1000 USD w linii Harmonogramu C na koniec roku.

7. Wydatki na stronę internetową

wiadomość sponsorowana


Każdy niezależny projektant wie, że posiadanie dopracowanej i profesjonalnej strony internetowej ma kluczowe znaczenie dla pozyskiwania nowych klientów. Ale czy wiesz, że generalnie możesz odliczyć koszty pozyskania, zaprojektowania, utrzymania i marketingu swojej strony internetowej?

Podczas gdy wiele z tych kosztów podlega odliczeniu, IRS traktuje niektóre wydatki na stronę internetową inaczej. Ogólnie rzecz biorąc, pieniądze wydane na rozwój mogą wymagać kapitalizacji i odliczenia przez kilka lat, podczas gdy pieniądze wydane na eksploatację i konserwację mogą być wydatkowane w roku ich poniesienia.

Podsumowanie

Teraz, gdy znasz już niektóre odliczenia, z których możesz skorzystać, aby zminimalizować swój rachunek podatkowy, możesz zacząć śledzić wszystkie swoje wydatki, aby upewnić się, że zabierasz do domu jak najwięcej prawdziwego zysku.

Chcesz poznać jeszcze więcej ulg podatkowych dla freelancerów? Zapoznaj się z listą 14 odliczeń podatkowych dla freelancerów lub pełnym zestawieniem wszystkich możliwych odliczeń podatkowych dla freelancerów.

-

Jack Sartory pomaga freelancerom osiągnąć sukces finansowy w Hurdlr, mobilnej aplikacji finansowej dla freelancerów. Przed dołączeniem do Hurdlr Jack obsługiwał klientów z listy Fortune 500 jako konsultant w firmie księgowej "Big 4".