5 najważniejszych wskazówek dotyczących przejścia na środowisko pracy w domu

6 października 2021

Ze względu na ostatnie wydarzenia, więcej z nas pracuje w domu niż kiedykolwiek wcześniej. Jak więc zachować równowagę między życiem zawodowym a prywatnym i pozostać produktywnym w zmieniającym się środowisku pracy? Ashley Maydak, nasz Brand & Creative Manager, oferuje sugestie, jak pozostać produktywnym.

Podobnie jak wielu z Was, w tym tygodniu zaczęłam pracować w domu. Kiedy jest się przyzwyczajonym do współpracy twarzą w twarz, przejście do środowiska pracy zdalnej jest z pewnością wyzwaniem. Oto moje wskazówki, jak przetrwać i rozwijać się w nowym środowisku pracy zdalnej.

Pozostań w kontakcie - Najlepsze wyniki zawsze są rezultatem współpracy z innymi. Ale interakcje z ludźmi to nie tylko współpraca dla dobra pracy - praca w silosie może mieć negatywny wpływ na Twoją satysfakcję z pracy i samopoczucie emocjonalne. Nie pozwól, aby praca w domu zmusiła Cię do izolacji. Organizuj regularne wideokonferencje, aby zapewnić sobie poczucie więzi z innymi.

Ważne jest również, aby pozostawać w kontakcie, aby uniknąć nieporozumień. Sytuacja, w której polegasz wyłącznie na poczcie elektronicznej, może narazić projekt na ryzyko. Jest to kolejny powód, dla którego konieczne może być zaplanowanie częstszych telekonferencji, aby wszyscy byli na tej samej stronie. Odkąd zarządzam w pełni zdalnym zespołem kreatywnych profesjonalistów, częstsze spotkania w celu uzyskania zgodności z różnymi aspektami projektów i terminami stały się koniecznością.

Stwórz dedykowane miejsce pracy - Jeśli praca w domu jest dla Ciebie nowością, upewnij się, że stworzysz miejsce pracy, które będzie zarówno funkcjonalne, jak i przyjemne. Jeśli to możliwe, postaraj się wybrać przestrzeń, która jest wolna od czynników rozpraszających, wygodna i odpowiednio oświetlona. Upewnij się, że miejsce to ma wszystko, czego potrzebujesz, aby pozostać produktywnym. Oprócz komputera, mogą to być materiały referencyjne, telefon, papier i drukarka biurkowa.

Ponadto, nawet jeśli Twoja praca w domu jest tymczasowa, upewnij się, że jest to przyjemne miejsce do pracy. Uwzględnij w nim rzeczy, które inspirują cię w danym dniu pracy, takie jak zdjęcia bliskich, pamiątki osiągnięć i przypomnienia zabawnych momentów.

Bądź wyjątkowo zorganizowany i rozważny - Brak możliwości bezpośredniej interakcji ze współpracownikami w każdej chwili może uświadomić, jak przemyślenie sytuacji przed natychmiastową reakcją może przyspieszyć i ułatwić realizację wspólnych projektów.

Jeśli jesteś organizatorem telekonferencji, upewnij się, że przed spotkaniem stworzysz i wyślesz porządek obrad. Jeśli wysyłasz e-mail w związku z projektem, poświęć trochę czasu na przemyślenie projektu i rozważenie różnych pytań i kwestii, które możesz mieć, aby lepiej zorganizować swoje pytania lub opinie. Postępowanie w ten sposób i wysyłanie jednego, dobrze zorganizowanego maila z kilkoma pytaniami i pociskami, zamiast wysyłania kilku maili z pytaniami dotyczącymi jednego projektu, sprawi, że projekt będzie przebiegał sprawnie i będzie wymagał mniej pracy ze strony współpracowników, aby stworzyć odpowiedź.

Rób przerwy - Jeśli jesteś taki jak ja, zmiana środowiska z biurowego na domowe jest czynnością, która pomaga mi "wyłączyć" pracę pod koniec dnia. Kiedy pracujesz w domu, nadal ważne jest, aby zachować czas wolny, aby naładować baterie i być produktywnym na następny dzień w pracy. Równie ważne jest, aby nadal znajdować czas dla innych ludzi i zajęć w swoim życiu, które kochasz i lubisz.

Jedną z odkrytych przeze mnie sztuczek jest sygnalizowanie końca dnia jakąś formą aktywności fizycznej - np. joggingiem lub jogą - aby wywołać przemianę w moim mózgu i uwolnić energię, którą zgromadziłem, siedząc cały dzień przy biurku. Od tego momentu łatwiej jest mi skupić się na bliskich i sprawach domowych, bez projektów zawodowych siedzących z tyłu głowy.

Korekta, korekta, korekta... na papierze - Bez interakcji twarzą w twarz, twoje słowa pisane stają się bardziej podniosłą reprezentacją twojej marki osobistej. Upewnij się, że dokładnie sprawdzasz e-maile przed ich wysłaniem. Przed dołączeniem innych dokumentów do wiadomości e-mail lub przesłaniem ich do narzędzi współpracy, warto wydrukować kopię na drukarce biurkowej.

Wydrukowanie dokumentu do korekty jest łatwiejsze w czytaniu, pozwala czytelnikowi wychwycić więcej błędów i pomaga skupić się na treści podczas procesu recenzji. A jeśli zdecydujesz się drukować na papierze pochodzącym od północnoamerykańskiego producenta papieru stosującego praktyki zrównoważonej gospodarki leśnej (jak Domtar), możesz spać spokojnie wiedząc, że papier jest produkowany w papierniach dbających o zdrowie ziemi i społeczności, w których się znajdują.

Szukasz papieru biurowego, który pozwoli utrzymać tempo pracy w domu? Marki Xerox® i EarthChoice® firmy Domtar Paper to dwie krajowe marki papieru, na których codziennie polegają zarówno firmy, jak i osoby prywatne. Przeczytaj ten blog, aby dowiedzieć się więcej o papierach biurowych od Domtar.