15 najlepszych kalibratorów monitorów dla projektantów (sierpień 2022)

23 lipca 2022

Szukasz najlepszego kalibratora monitora? Nie szukaj dalej.

Zaokrągliliśmy najlepsze narzędzie do kalibracji kolorów monitora i uszeregowaliśmy je, ułatwiając znalezienie odpowiedniego kalibratora dla Ciebie.

wiadomość sponsorowanaA kalibracja monitora jest niezwykle ważna jako grafik, fotograf czy kreatywny. Sposób, w jaki wyglądają Twoje obrazy, rysunki i zdjęcia, może sprawić lub złamać Twój biznes. Żaden klient nie chciałby czegoś, co nie wygląda najlepiej. Dla wielu kreatywnych, najlepszym sposobem na zapewnienie, że ich obrazy są najdokładniej reprezentowane jest kalibracja monitora.

Co to jest kalibrator monitora?

Kalibrator monitora to sprzęt i program, który dostosowuje kolor, jaki wyświetla Twój monitor. Robi to za pomocą programu komputerowego i sprzętu, który dołącza się do monitora i odczytuje sposób, w jaki kolory są wyświetlane.

Dla wielu ludzi, zwłaszcza twórców, posiadanie najlepiej wyglądającego wyświetlacza może dać dokładniejszy obraz obrazu na monitorze i pomóc im wyprodukować ich najlepszą pracę. Mając to na uwadze, chcieliśmy stworzyć listę najlepszych kalibratorów monitora dla grafików w 2022 roku, aby pomóc ci wybrać najlepszy dla twojego monitora.

Jak każdy zakup, są rzeczy, które należy rozważyć najpierw zamiast po prostu kupić pierwszy, który widzisz, zobacz nasz przewodnik na końcu tego artykułu, aby uzyskać więcej informacji

Najlepsze kalibratory monitorów do projektowania graficznego w 2022 roku

Z wszystkich informacji na temat tego, jak skalibrować swój monitor dostępnych online, wybór najlepszego z nich może spowodować spory ból głowy. Aby pomóc, chcieliśmy zebrać razem to, co uważamy za najlepsze opcje tam dla Ciebie do wyboru.


wiadomość sponsorowanaJeśli widzisz jeden na naszej liście, że chcesz wiedzieć więcej o, kliknij link, aby przejść bezpośrednio do naszej recenzji kalibratora lub można kontynuować czytanie poniżej, aby zobaczyć wszystkie nasze recenzje. Nasza lista Najlepszych Kalibracji Monitorów dla Grafików w 2022 roku jest następująca:

 1. Datacolor SpyderX ELITE - Najlepsze narzędzie do kalibracji monitora (Wybór redakcji)
 2. DatacolorSpyderX Pro -Najlepsza wartość narzędzia kalibracyjnego
 3. Datacolor SpyderCube SC200 - Najlepsze niedrogie narzędzie do kalibracji
 4. X-Rite ColorMunki Smile - Najlepsze łatwe w użyciu narzędzie do kalibracji
 5. X-Rite i1 Display PRO - Najlepsze narzędzie do kalibracji dla profesjonalistów
 6. Wacom Color Manager - najlepsze narzędzie do kalibracji dla monitorów Wacom
 7. X-Rite i1 ColorChecker Pro Photo Kit - Najlepszy kalibrator dla fotografów
 8. ColorMunki Design - Najlepsze narzędzie do kalibracji Pantone
 9. Datacolor SpyderX Studio - Najlepszy kalibrator dla polerowanych profesjonalistów
 10. X-Rite i1Display Studio - najlepsze narzędzie do kalibracji dla domowego biura
 11. X-Rite i1Display Pro Plus - najlepszy kalibrator dla drukarek i projektorów
 12. X-Rite i1Studio - Najlepsze narzędzie do kalibracji typu all-in-one
 13. Datacolor Spyder5EXPRESS - Najlepszy kalibrator dla fotografów hobbystów
 14. DatacolorSpyder5PRO - Najlepsze narzędzie kalibracyjne dla poważnych projektantów
 15. X-Rite ColorMunki Display - Najlepsze lekkie narzędzie do kalibracji monitorów

Zobacz tutaj dla najlepszych monitorów & najlepszych monitorów 5k & 8k dla grafików.

Jakie jest najlepsze narzędzie do kalibracji monitora dla grafików?

Datacolor SpyderX ELITE

jest najlepszym narzędziem do kalibracji monitora dla grafików. Ale w większości przypadków zależy to od Twoich wymagań. Porównaliśmy je wszystkie poniżej dla Twojej wygody. Miniatury Najlepsza ogólna Najlepsza wartość Najlepszy wybór pod względem budżetu Najlepszyprofesjonalista Najlepsze dla Pantone Najlepszadla Wacom Tytuł Datacolor SpyderX Elite - Kalibracja monitora zaprojektowana dla ekspertów i profesjonalnych fotografów.... Datacolor SpyderX Pro - Kalibracja monitora przeznaczona dla poważnych fotografów i projektantów -... X-Rite ColorMunki Smile (CMUNSML) X-Rite ColorChecker Classic (MSCCC) Pantone ColorMunki Design Wacom Color Manager (EODIS3-DCWA) Status Prime - - - Star Rating - - - - - Recenzje - 4,076 Reviews - - - - Cena $199.99 $125.99 $99.98 $473.26 $333.00 $220.12 Kup teraz Kup na Amazon Kup na Amazon Kup na Amazon Kup na Amazon Kup na Amazon Kup na Amazon Najlepszy w sumie Miniaturka Tytuł Datacolor SpyderX Elite - Kalibracja monitora zaprojektowana dla ekspertów i profesjonalnych fotografów.... Prime Status Star Rating - Recenzje - Cena $199.99 Kup teraz Kup na Amazon Best Value Miniaturka Tytuł Datacolor SpyderX Pro - Kalibracja monitora zaprojektowana dla poważnych fotografów i projektantów -... Prime Status Star Rating Recenzje 4,076 Recenzje Cena $125.99 Kup teraz Kup na Amazon Najlepszy wybór w budżecie Miniatury Tytuł X-Rite ColorMunki Smile (CMUNSML) Prime Status - Star Rating - Recenzje - Cena $99.98 Kup teraz Kup na Amazon Najlepszy profesjonalista Miniatury Tytuł X-Rite ColorChecker Classic (MSCCC) Prime Status - Star Rating - Recenzje - Cena $473.26 Kup teraz Kup na Amazon Najlepszy dla Pantone Miniaturka Tytuł Pantone ColorMunki Design Status Prime - Star Rating - Recenzje - Cena $333.00 Kup teraz Kup na Amazon Najlepszy dla Wacom Miniatury Tytuł Wacom Color Manager (EODIS3-DCWA) Status Prime Star Rating - Recenzje - Cena $220.12 Kup teraz Kup na Amazon

Jeśli szukasz świetnych gadżetów - sprawdź nasz post o niezbędnych narzędziach dla grafików.

Top 3 najlepiej sprzedające się kalibratory monitorów

Są to trzy najlepiej sprzedające się narzędzia kalibratora monitora na Amazon w tej chwili:

SaleBestsellernr 1 Datacolor SpyderX Pro - kalibracja monitora... (4076) $125.99 Kup na Amazon Bestseller nr 2 Datacolor SpyderX Photo Kit: Kompaktowy zestaw narzędzi do... $298.10 Kup na Amazon Bestseller nr 3 Datacolor SXSSR100 SpyderX Studio: Suite of Photo... $499.00 Kup na Amazon

wiadomość sponsorowana


Rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie narzędzia do kalibracji koloru monitora

Nie ma nic gorszego niż monitor, który jest świeżo po wyjęciu z pudełka. Och jasne, to jest ekscytujące w tym, że masz zupełnie nową zabawkę techniczną i nie możesz się doczekać, aby złamać to dziecko w. Każdy czułby się dokładnie tak samo jak Ty.

Ale jeśli nie zadać sobie kilka pytań przed przekazaniem karty kredytowej, można skończyć z dobrym produktem na pewno, ale nie taki, który robi to, co trzeba, więc obrazy na monitorze są najlepsze mogą być.

Oto co powinieneś rozważyć przed zakupem czegokolwiek.

Czy pracujesz w domu, w drodze, czy w obu tych miejscach?

Podczas gdy niektórzy twórcy mogą mieć tylko miejsce pracy w swoim domu lub biurze, inni mogą być często w podróży, wykonując pracę gdziekolwiek mogą znaleźć wygodną przestrzeń i silne połączenie internetowe. Jeśli lubisz pracować w innych miejscach, takich jak kawiarnia lub biblioteka, cechą, której możesz szukać, jest czujnik światła otoczenia.

Wierzcie lub nie, ale ilość światła w pomieszczeniu, w którym pracujecie, może wpływać na sposób, w jaki widzicie swój ekran. Posiadanie czujnika światła otoczenia w kalibratorze może pomóc zapewnić, że niezależnie od odcienia pochodzącego z żarówki lub ilości światła słonecznego wpadającego przez okno, monitor będzie wyświetlał najlepszy możliwy obraz.

Czy używasz wielu monitorów?

Dla wielu osób praca wymaga jednego monitora, zwłaszcza jeśli jest on wystarczająco duży, podczas gdy inni mogą preferować posiadanie wielu monitorów i laptopa do pracy w podróży. Jeśli jesteś tym ostatnim, upewnienie się, że każdy monitor, którego używasz, jest poprawnie skalibrowany, jest ważne. Znalezienie kalibratora, który może być używany na wielu ekranach jest ważne, aby znaleźć tak, że każdy wygląda tak blisko do tego samego, jak to możliwe.

Nie każdy monitor jest taki sam, nawet jeśli są tej samej marki. Typ monitora, który używasz, jak również inne czynniki, mogą wpływać na zdolność monitora do wyświetlania kolorów, czerni, bieli, kąt widzenia, zakresy kontrastu i wiele innych. Posiadanie kalibratora, który może być używany na wielu monitorach, może pomóc uczynić je tak jednolitymi, jak to tylko możliwe.

Jak dużo drukujesz?

Każdy, kto kupił tusz do drukarki może powiedzieć, że drukowanie kosztuje. Jeśli drukujesz obrazy do pracy, konieczność drukowania czegoś w kółko, aby uzyskać kolory "wystarczająco blisko" to bez obrazy, strata pieniędzy. Atrament nie jest tani, a my nawet nie wspomnieliśmy o papierze. Za koszt całego tego papieru i atramentu, można zapłacić za dobry kalibrator, więc nie jesteś coraz sfrustrowany lub płacić za profesjonalny druk.

Podczas gdy istnieje wiele niuansów do drukowania w domu, a tam są nawet niektóre kalibratory, które będą "mówić" do drukarki, choć te mogą kosztować ładne grosze, więc chyba że robisz dużo drukowania w domu, o tym rodzaju kalibratora może być trochę overkill. Dobry kalibrator powinien pomóc uczynić swoje wydruki wyjdzie znacznie lepiej niż nie używając jednego. Jeśli drukujesz dużą liczbę zdjęć dla swojej firmy, możesz chcieć spojrzeć na droższą opcję lub spojrzeć na usługę drukowania, która już używa kalibracji na swoich monitorach, aby uzyskać najlepszy możliwy wynik.

Jak wygląda Twój budżet?

Ach, wielkie pytanie. Ile jesteś w stanie wydać na kalibrator dla swojego monitora. Możesz znaleźć narzędzie do kalibracji kolorów, które działają w zakresie cen od 80 dolarów aż do 500 dolarów. Nawet jeśli dopiero zaczynasz, kupując kalibrator klasy podstawowej dla swojego monitora jest lepsze niż używanie niczego w ogóle. Jeśli masz ustalony budżet, spójrz na funkcje, które oferują te w twoim przedziale cenowym. Jeśli trzeba użyć kalibratora na wielu ekranach, płacąc trochę więcej za funkcje, które trzeba może być warte. Jednak spędzając 500 dolarów na kalibrator, gdy jeden, który kosztuje 150 dolarów i pasuje do Twoich potrzeb lepiej, nie jest czymś, co chcesz zrobić.

Jak prawidłowo skalibrować swój monitor

wiadomość sponsorowana


Po wybraniu i zakupie narzędzia do kalibracji kolorów monitora, będziesz musiał skonfigurować go poprawnie. Jeśli szukać online, jak to zrobić, znajdziesz godziny i godziny wideo pokazując, aby ustawić jeden poprawnie. Nie wierzysz nam? Sprawdź sam.

My poczekamy.

Wierzysz nam teraz? Myślałem, że tak. Tak czy inaczej, ustawienie kalibratora dla Twojego monitora sprowadza się do kilku podstawowych kroków, które pozwolą Ci zacząć działać:

 • Zainstaluj oprogramowanie i urządzenie.
 • Pozostaw monitor włączony na około 20 minut lub tak, aby rozgrzać monitor, aby oprogramowanie i urządzenie mogło zapewnić najlepszą kalibrację.

Brightness and Contrast

Podczas gdy oprogramowanie, którego używasz, prawdopodobnie będzie miało zalecenia dotyczące tego, co należy użyć, jednak posiadanie odpowiedniej jasności i kontrastu może pomóc w wyświetlaniu kolorów, które są bardziej dokładne. Kiedy ustawiasz te wartości, nie ustawiasz tylko wartości punktu czerni, ale także wartości czerni i bieli w tym samym czasie.

Korekcja gamma

Krzywa matematyczna, która w zakresie luminancji opisuje, jak film radzi sobie z ekspozycją, gamma jest używana w wielu fotografiach filmowych. Palce i ramiona krzywej pokazują, jak film będzie reagował na różne sposoby przy skrajnych wartościach światła, które może uchwycić.

Jeśli pracujesz w fotografii cyfrowej, może nadal opisywać wartość światła i reakcję, jaką może mieć sprzęt, ale można to opisać za pomocą rzędu liczb.

Temperatura barwowa

Jeśli biel, na którą patrzysz, nie wygląda na białą, to jest to spowodowane temperaturą barwową. Jedną z kluczowych części kalibracji monitora jest dostosowanie go do odpowiedniego balansu.

Światło otoczenia

Jak opisaliśmy wcześniej, niektórzy twórcy nie zawsze będą pracować w tym samym pomieszczeniu każdego dnia. Posiadanie innego profilu ustawień, który uwzględni światło otoczenia, w którym możesz się regularnie znajdować, może pomóc zmniejszyć potrzebę ponownej kalibracji za każdym razem.

Upewnij się, że powtarzasz te kroki z każdym monitorem, który używasz lub może to wpłynąć na to, jak monitor wyświetla kolory dla twojego następnego ważnego projektu.

Najlepsze narzędzia do kalibracji monitora dla grafików w 2022 roku

Zbyt wielu ludzi po prostu używa ustawień, że ich monitor przyszedł z i pomyśleliśmy, że to był o czas, aby wkroczyć i pomóc tym niefortunnym kilka.

Z tym wszystkim, co jest do rozważenia przed zakupem najlepszego kalibratora monitora, myśleliśmy, że robienie zakupów z naszych własnych może uczynić proces nieco łatwiejszym. Teraz, podczas gdy są to nasze wybory, Twoje potrzeby mogą być inne i jesteśmy całkowicie w porządku z tym.

Poniżej znajduje się lista naszych wyborów dla najlepszego narzędzia do kalibracji kolorów

dla grafików w 2022 roku. Podczas gdy wiele z nich może wydawać się bardzo podobne, nie są one zdecydowanie uważane za takie same, ponieważ każdy z nich ma różne funkcje, które mogą zaoferować. Niezależnie od tego, czy wybierzesz jeden z nich, czy inny, chcesz się upewnić, że ten, który wybierzesz, pasuje do wszystkich potrzeb, które masz.

1. Datacolor SpyderX ELITE (Editor's Choice)

Kalibracja monitora SpyderX Elite. Image credit: Datacolor / Amazon

Najlepsze narzędzie do kalibracji monitora ogólnie

Waga: 10,5 uncji |. Kompatybilne urządzenia: Laptopy i komputery stacjonarne |. Wybór ustawień kalibracji: 12 ustawień

Prosty tryb oparty na kreatorze sprawia, że ustawienie tego kalibratora jest łatwe. Dzięki "nieograniczonemu" ustawieniu kalibracji, w tym równoważeniu szarości, SpyderX ELITE

od Datacolor może sprawić, że twój laptop i pulpit będą wyglądały dokładnie tak samo w ciągu pięciu minut.

Wszystkie twoje wyświetlacze mogą być skalibrowane do jednego celu, jak również przy użyciu monitorowania Lightroom w celu określenia najlepszej jasności dla twojego monitora. Dzięki SpyderX ELITE możesz nawet zobaczyć wyniki przed i po dla własnych zdjęć.

Jeśli jesteś profesjonalnym grafikiem, fotografem lub artystą, który wymaga prawdziwej dokładności kolorów, jest to najlepsze narzędzie do kalibracji monitora dla Twoich potrzeb.

Plusy

Wady

➕ Łatwa konfiguracja Słaba obsługa klienta
➕ Dobra kalibracja kolorów
➕ Przystępna cena
Dowiedz się więcej

Najnowsza cena na Amazon:

Sprzedaż Datacolor SpyderX Elite - Kalibracja monitora zaprojektowana dla ekspertów i profesjonalnych fotografów....
 • Kalibracja monitora w celu uzyskania precyzji kolorów trwa teraz zaledwie minutę lub dwie - kilka razy szybciej niż w przypadku poprzednich modeli
 • Przełomowy silnik kolorów oparty na soczewkach zapewnia wyższy poziom dokładności kolorów dla wielu monitorów (w tym StudioMatch Assistant do dopasowania wyświetlaczy) i projektorów. Cechy SpyderX Elite...
 • SpyderX Elite jest intuicyjny, nie musisz być ekspertem od koloru. Posiada asystenta krok po kroku i konsolę eksperta, z panelem sterowania kalibracją all-in-one i nieograniczonymi ustawieniami kalibracji....
 • ZOBACZ RÓŻNICĘ NATYCHMIAST: Funkcjonalność SpyderProof zapewnia ocenę Twojego monitora przed i po za pomocą pełnoekranowych obrazów, w tym Twojego własnego
 • TECHNOLOGIE MONITORÓW ZMIENIAJĄ SIĘ I POPRAWIAJĄ W CZASIE: SpyderX Elite zapewnia wsparcie dla najnowszych typów ekranów, ostatnich rozdzielczości i gamutów
$199.99 Kup na Amazon

2. Datacolor SpyderX Pro

Datacolor SpyderX Pro. Image credit: Datacolor /

AmazonNajlepsza wartość

narzędzia do kalibracji

Waga: 289 gramów |. Kompatybilne urządzenia.: Laptopy i komputery stacjonarne

Dla każdego profesjonalisty tam szukającego najlepszego kalibratora dla ich monitora, jest też hobbysta próbujący znaleźć narzędzia, które mogą wykorzystać do tworzenia najlepszych obrazów, jakie mogą. Dla tych hobbystów, Datacolor SpyderX Pro

jest łatwym w użyciu produktem, który pochodzi z dwóch stałych ustawień kalibracji, które są idealne dla nieprofesjonalnych fotografów i projektantów. Czyniąc go jeszcze łatwiejszym w użyciu, EXPRESS może być używany zarówno na ekranach komputerów stacjonarnych, jak i laptopów.

Dzięki interaktywnemu przewodnikowi pomocy, który przeprowadzi nowych użytkowników przez proces kalibracji, SpyderX Pro jest doskonałym, podstawowym kalibratorem dla każdego hobbysty lub nawet profesjonalisty, który dopiero zaczyna.

Plusy

Wady

➕ Dokładna kalibracja kolorów ➖ Nieco skomplikowana praca z urządzeniem
➕ Szybka konfiguracja ➖ Trochę drogo
➕ Obsługa najnowszych typów ekranów
Learn More

Najnowsza cena na Amazon:

Sprzedaż 4,076 Recenzje Datacolor SpyderX Pro - Kalibracja monitora zaprojektowana dla poważnych fotografów i projektantów -...
 • NAJSZYBSZY SPYDER W HISTORII: Kalibracja monitora w celu uzyskania precyzji kolorów trwa teraz zaledwie minutę lub dwie - kilka razy szybciej niż w przypadku poprzednich modeli.
 • NAJDOKŁADNIEJSZY SPYDER W HISTORII: Przełomowy silnik kolorów oparty na soczewkach zapewnia wyższy poziom dokładności kolorów dla wielu monitorów. SpyderX Pro posiada funkcję monitorowania światła w pomieszczeniu, automatyczny profil...
 • NAJŁATWIEJSZY W OBSŁUDZE SPYDER: SpyderX Pro jest tak intuicyjny, że nie musisz być ekspertem od kolorów. Umożliwia szybką i łatwą kalibrację jednym kliknięciem oraz pracę z kreatorem z 12 predefiniowanymi...
 • ZOBACZ RÓŻNICĘ NATYCHMIAST: Funkcja SpyderProof zapewnia ocenę Twojego monitora przed i po oraz pozwala zobaczyć różnicę przy użyciu własnych zdjęć.
 • TECHNOLOGIE MONITORÓW ZMIENIAJĄ SIĘ I POPRAWIAJĄ W CZASIE: SpyderX Pro zapewnia wsparcie dla najnowszych typów ekranów, ostatnich rozdzielczości i gamutów.
$125.99 Kup na Amazon

3. X-Rite ColorMunki Smile

X-Rite ColorMunki Smile. Image credit: Xrite /

AmazonNajlepsze łatwe w użyciu narzędzie do kalibracji

Waga: 300 gramów | Kompatybilne urządzenia: Laptopy i komputery stacjonarne | Łączność: bezprzewodowa

ColorMunki S

mile ma jedną z najłatwiejszych konfiguracji na naszej liście. Trzy proste kroki - uruchom go, umieść urządzenie i swój monitor i kliknij go. Przystępna cena oraz szybkie i łatwe użycie sprawiają, że jest to bardzo wartościowy kawałek techniki. I to podłącza się bezpośrednio do portu USB komputera.

Oglądanie wyników przed i po, jak w przypadku innych kalibratorów, jest również dostępne w ColoMunki Smile, ale kombinacja ceny i łatwości użycia sprawia, że jest on mocno osadzony na naszej liście.

Plusy

Wady

➕ Współpraca z wieloma monitorami ➖ Proces kalibracji musi być przeprowadzany za każdym razem od nowa
➕ Wartość w stosunku do ceny
Kompaktowa konstrukcja
➕ Szybka konfiguracja
Dowiedz się więcej

Najnowsza cena na Amazon:

X-Rite ColorMunki Smile (CMUNSML)
 • Idealny dla kreatywnych i hobbystów fotografii dążących do zrobienia kolejnego kroku naprzód w cyfrowym obrazowaniu - edytuj, udostępniaj i drukuj swoje obrazy z pewnością koloru
 • Zapewnia uproszczony proces kalibracji wyświetlacza dla laptopa i wyświetlaczy stacjonarnych przy użyciu tej samej technologii silnika kolorów znalezionych w branży wiodącej profesjonalnej kalibracji kolorów X-Rite...
 • Intuicyjne oprogramowanie oparte na kreatorach - natychmiast zobacz wyniki "przed i po".
 • EKSKLUZYWNA TECHNOLOGIA X-RITE! Przyjazny dla urządzeń mobilnych - kompatybilny z aplikacją X-Rite ColorTRUE do kalibracji urządzeń mobilnych Apple iOS
 • Kalibruj jeden lub wiele monitorów, aby uzyskać spójność kolorów w każdym miejscu
$99.98 Kup na Amazon

4. X-Rite i1 Display PRO

Display Pro od firmy X-Rite. Image credit: Xrite /

AmazonNajlepsze narzędzie do kalibracji dla profesjonalistów

Waga: 0,55 lbs | Kompatybilne urządzenia: Laptopy i komputery stacjonarne | Łączność: Port USB Type-C

W dzisiejszych czasach wielu twórców nie tylko używa laptopa lub komputera stacjonarnego do pracy, którą wykonują, ale także ekranów projektorów, gdzie i1 Display Pro od X-Rite

jest przydatny. Używanie tego samego profilu dla wszystkich wyświetlaczy, jak również ocena światła otoczenia w pomieszczeniu, w którym pracujesz, jest przydatną funkcją, aby Twój projekt zawsze wyglądał najlepiej na ekranie.

Wykorzystując technologię o nazwie Flare Correct, kalibrator dostosuje i zmierzy profil, którego używasz, w oparciu o odblaski na ekranie spowodowane obniżonym współczynnikiem kontrastu. Edytorzy wideo również nie są pozostawieni na lodzie. Możesz ustawić swój ekran tak, aby uzyskać najlepsze rezultaty dzięki wbudowanym standardom kolorów. Jedynym minusem, który jest minimalny jest cena, ponieważ może to być drogi kawałek technologii dla niektórych.

Pros

Wady

➕ Świetna kalibracja kolorów ➖ Mógłby być wyposażony w więcej funkcji za swoją cenę
➕ Współpraca z wieloma monitorami
➕ Posiada zarówno podstawowy jak i zaawansowany tryb kalibracji
➕ Możliwość pomiaru poziomu oświetlenia otoczenia
Learn More

Najnowsza cena na Amazon:

X-Rite ColorChecker Classic (MSCCC)
 • Wybór profesjonalistów - wiodący w branży sprzęt i oprogramowanie do kalibracji monitorów i projektorów z nieograniczoną kontrolą
 • Zwiększona funkcjonalność - i1Display Pro łączy pomiar światła otoczenia, profilowanie monitora i profilowanie projektora w 1 eleganckim, kompaktowym i w pełni zintegrowanym urządzeniu przy 5X szybszych pomiarach niż...
 • EKSKLUZYWNA TECHNOLOGIA X-RITE! Przyjazny dla urządzeń mobilnych - kompatybilny z aplikacją X-Rite ColorTRUE do kalibracji urządzeń mobilnych Apple iOS i Android
 • Zawiera zaawansowane technologicznie filtry i systemy optyczne, szybką prędkość pomiaru i bezkonkurencyjną dokładność kolorów na wszystkich nowoczesnych wyświetlaczach i projektorach, takich jak LED, Plazma, RG...
 • Przyszłość - kalibracja spektralna, dzięki czemu można go rozbudowywać w celu obsługi przyszłych technologii wyświetlania.
$473.26 Kup na Amazon

5. Menedżer kolorów Wacom

Wacom Color Manager. Image credit: Wacom /

AmazonNajlepsze narzędzie do kalibracji monitorów Wac

om

Waga: 109 gramów | Zgodne urządzenia: Laptopy i komputery stacjonarne | Cechy: Posiada bogaty zestaw 256 kolorów

Dzięki technologii opracowanej przez ludzi z X-Rite, Color Manager

od Wacom może dać Ci urządzenie z profesjonalnym poziomem kalibracji kolorów, który jest wyjątkowy dla projektantów, fotografów i edytorów filmowych.

Dzięki nieskończonym ustawieniom, które można nie tylko zapisać, ale także oddzielić, Color Manager może być regulowany ręcznie, co zapewnia całkowitą kontrolę nad kolorami. Menedżer kolorów jest kompatybilny z urządzeniami Apple i Android, a funkcja sprawdzania jakości wyświetlacza automatycznie utrzymuje dokładną kalibrację kolorów w miarę upływu czasu.

Pros

Wady

➕ Współpraca z wieloma monitorami ➖ Może nie obsługiwać starszych monitorów
Możliwość zapisywania profili kolorów
➕ Wszechstronna kontrola koloru
➕ Szybka konfiguracja
Dowiedz się więcej

Najnowsza cena na Amazon:

Sprzedaż Menedżer kolorów Wacom (EODIS3-DCWA)
 • Podstawowa technologia oparta na wiodącym w branży oprogramowaniu i1Profiler do kalibracji i profilowania wszystkich nowoczesnych technologii laptopów i monitorów stacjonarnych
 • Sprzęt Wacom Calibrator jest również kompatybilny z najnowszą wersją aplikacji mobilnej X-Rite Color TRUE do kalibracji urządzeń mobilnych Apple iOS i Android
 • Nieskończona kontrola nad punktem bieli, luminancją, współczynnikiem kontrastu, gammą i nie tylko
 • Profilowanie dla wielu monitorów i grup roboczych
 • Intelligent Iterative Profiling - adaptacyjna technologia, która mierzy i analizuje możliwości kolorystyczne każdego unikalnego wyświetlacza dla zwiększenia dokładności profilu
$220.12 Kup na Amazon

6. Zestaw fotograficzny X-Rite i1 ColorChecker Pro

X-Rite i1 ColorChecker Pro. Image credit: Xrite /

AmazonNajlepszy kalibrator dla fotografów

Waga: 12,7 uncji | Zgodne urządzenia: Laptopy, komputery stacjonarne oraz urządzenia mobilne z systemem Android i iOS | Łączność: Zasilany port USB | Funkcje: Obsługa dwóch wyświetlaczy i Hasselblad Phocus dla profilowania aparatu ICC

Dzięki dużej liczbie opcji, a także funkcjom, które pokocha każdy profesjonalista od grafika po fotografa, Pro Photo Kit

łączy i1Display Pro i ColorChecker Passport Photo 2 w jeden zestaw, który może zapewnić Ci szybką i łatwą dokładność kolorów. Zestaw oferuje niemal uniwersalną kompatybilność ze wszystkimi wyświetlaczami, w tym LED i wyświetlaczami LCD o szerokiej gamie kolorów, co oznacza, że możesz użyć tego zestawu, aby uzyskać doskonałe wyniki za każdym razem.

Pros

Wady

➕ Współpraca z wieloma monitorami ➖ Oprogramowanie mogłoby zostać ulepszone
➕ Świetny do tworzenia profili dla pojedynczych iluminantów
➕ Powtarzalne profile kolorów w różnych kamerach
Dowiedz się więcej

Najnowsza cena na Amazon:

X-Rite i1 ColorChecker Pro Photo Kit (EODIS3MSCCPP-B) - i1Display i ColorChecker Passport Photo 2
 • Potężne oprogramowanie i1Profiler (iPublish)
 • Profilowanie aparatu z oprogramowaniem do kalibracji aparatu i wtyczką do Lightrooma
 • Profilowanie dla wielu monitorów
 • Match muptiple aparatów fotograficznych
 • Białe i szare karty dla aparatu balansu bieli i pomiaru
Kup na Amazon

7. X-Rite ColorMunki Design

ColorMunki. Image credit: Xrite /

AmazonNajlepsze narzędzie do kalibracji Pantone

Waga: 3 lbs | Kompatybilne urządzenia: Laptopy, komputery stacjonarne oraz urządzenia mobilne z systemem Android i iOS | Łączność: Zasilany port USB | Funkcje: Obsługa dwóch wyświetlaczy i Hasselblad Phocus dla profilowania aparatu ICC

Stworzony z myślą o projektantach, ColorMunki Design

ma funkcje, których każdy profesjonalista sztuki będzie szukał, w tym dostęp do każdego koloru w spektrum widzialnym, dając nieskończone możliwości projektowania. ColorMunki daje Ci możliwość tworzenia własnych palet i synchronizowania ich z oprogramowaniem projektowym.

Możesz wybierać z Pantone Matching System firmy X-Rite, jak również z biblioteki Pantone Goe, aby wykorzystać każdy kolor w spektrum widzialnym. Spektrofotometr all-in-one pozwala również na kalibrację drukarek, projektorów, laptopów i wyświetlaczy stacjonarnych.

Pros

Wady

➕ Łatwa konfiguracja i obsługa ➖ Oprogramowanie mogłoby zostać ulepszone
➕ Możliwość dokładnego skanowania kolorów
➕ Bardzo dokładny wyświetlacz
Learn More

Najnowsza cena na Amazon:

Pantone ColorMunki Design
 • Twórz i nazywaj nieograniczone niestandardowe palety kolorów za pomocą oprogramowania Palette Creation
 • Wybierz kolory z Pantone, innych wbudowanych bibliotek i dynamicznie powiązanych Harmony, Variation i podobne kolory
 • Podgląd kolorów przed wyjazdem do produkcji z unikalnych narzędzi weryfikacji
 • Komunikacja bez wysiłku - Automatyczna synchronizacja palet z Adobe Photoshop, InDesign i QuarkXpress lub eksport do ulubionych aplikacji fotograficznych i projektowych.
 • Uniwersalne urządzenie spektralne z wbudowaną płytką kalibracji bieli kalibruje wyświetlacze LCD i laptopy, drukarki RGB i CMYK oraz projektory cyfrowe.
$333.00 Kup na Amazon

8. Datacolor SpyderX Studio

Datacolor SpyderX Studio. Image credit: Datacolor /

AmazonNajlepszy kalibrator dla profesjonalistów

Waga: 5,6 oz | Kompatybilne urządzenia: Laptopy, komputery stacjonarne oraz urządzenia mobilne z systemem Android i iOS | Łączność: Wtyczka USB 1.1, USB 2.X i USB 3.X typu A, kompatybilna również z adapterami USB typu A do portów typu C | Funkcje: SpyderCUBE Exposure Calibration Tool, SpyderPRINT Printer Profiling Tool oraz metalowa walizka transportowa.

SpyderX Studio od Datacolor jest dostarczany z kolorymetrem monitora SpyderX Elite

, plus spektrokolorymetrem SpyderPrint, którego możesz użyć do sprawdzenia wydruków, i wreszcie SpyderCube, którego możesz użyć do kalibracji surowych obrazów. Te trzy elementy same w sobie sprawiają, że Studio jest warte zakupu dla każdego profesjonalisty. Jeśli używasz kalibratora i szukasz uaktualnienia, choć może to być drogie, nie możesz pójść źle z tym zestawem.

Plusy

Wady

➕ Zakup wielu urządzeń w korzystnej cenie ➖ Trochę wysoka cena dla osób z ograniczonym budżetem
➕ Łatwa obsługa
➕ Zapewnia dokładność ekspozycji, kolorów i wydruków
➕ Posiada intuicyjne oprogramowanie
Learn More

Najnowsza cena na Amazon:

Datacolor SXSSR100 SpyderX Studio: Pakiet narzędzi fotograficznych dla precyzyjnej kontroli od przechwycenia do...
 • SpyderX Studio to niezbędny, wszystko-w-jednym pakiecie narzędzi dla poważnych i pro fotografów poszukujących maksymalnej kontroli nad całym przepływem pracy od przechwytywania, przez edycję, do druku.
 • SpyderX Elite jest naszym najszybszym (4X szybszym), najdokładniejszym i najłatwiejszym w użyciu urządzeniem do kalibracji monitora, kiedykolwiek. Pozwala na bezproblemowe wyrównanie z aktualizacjami monitorów dla typów ekranów, rozdzielczości i...
 • Spyder Print oferuje kalibrację drukarek z możliwością tworzenia dowolnej liczby niestandardowych profili dla dowolnej kombinacji drukarek, atramentów i papierów.
 • Spyder Cube definiuje wartości bieli i czerni w sposób niemożliwy do wykonania za pomocą standardowej karty szarości. Zapewnia dokładne ustawienia RAW do edycji.
 • Ten oszczędzający koszty zestaw narzędzi zapewnia, że Twoje zdjęcia są dokładnie uchwycone, monitory wyświetlają precyzyjne kolory, a wydruki są idealne za każdym razem.
$499.00 Kup na Amazon

9. X-Rite i1Display Studio

X-Rite i1Display Studio. Image credit: Xrite /

AmazonNajlepsze narzędzie do kalibracji dla domowego biura

Waga:181 g | Zgodne urządzenia: Komputery stacjonarne, laptopy, monitory, urządzenia z systemem Android i IOS | Łączność: | Funkcje: Oprogramowanie oparte na kreatorach, profilowanie wielu monitorów, Flare correct dla błyszczących ekranów, pomiar światła otoczenia i kontrola indywidualna

Display Studio jest bardzo podobnym narzędziem do kalibracji do Display Pro, który przedstawiliśmy powyżej. Jednakże, podczas gdy oferują one prawie te same funkcje, Studio brakuje funkcji, która może być krytyczna dla niektórych - monitorowania światła otoczenia. Może to być ważne dla projektantów, którzy chcą mieć wszystko dokładnie poukładane podczas pracy w biurze. Chociaż szybkość pomiaru nie jest tak wysoka, możesz nabyć Display Studio za lepszą cenę, jeśli nie przeszkadza Ci brak kilku rzeczy.

Plusy

Wady

➕ Prosty i łatwy w użyciu ➖ Aplikacja wciąż ma problemy
➕ Kompatybilna z komputerami i smartfonami
➕ Niezawodne działanie
➕ Dostarczana z flarą poprawną dla błyszczących ekranów
Dowiedz się więcej

Najnowsza cena na Amazon:

X-Rite i1Display Studio (EODISSTU)
 • Dla perfekcjonistów kolorów poszukujących prostoty, i1Display Studio zapewnia niewiarygodnie spójny kolor z zerowym stresem, pozwalając Ci pozostać bardziej skupionym na robieniu tego, co kochasz.
 • Łatwe w użyciu oprogramowanie oparte na kreatorach sprawia, że kalibracja i profilowanie monitorów i projektorów to pestka.
 • Umożliwia profilowanie wielu monitorów oraz opcję korekty flary dla ekranów błyszczących.
 • Narzędzia do weryfikacji i oceny profilu oraz regulowane przypomnienia zapewniają, że kalibracja monitora i profil są zawsze aktualne.
 • Ten produkt NIE jest przeznaczony do użytku z oprogramowaniem innych firm - BenQ, View Sonic, Eizo, Dell, itp. Recenzja i1Display Pro EODIS3.
Kup na Amazon

10. X-Rite i1Display Pro Plus

X-Rite i1Display Pro Plus. Image credit: Xrite /

AmazonNajlepszy kalibrator do drukarek i projektorów

Waga: 249 gramów | Zgodne urządzenia: Komputery stacjonarne, laptopy i monitory | Zgodność: Zgodność z Usb-C dzięki dołączonej przejściówce z USB-C na USB-A | Cechy: technologia Black Current Subtraction

Jeśli zazwyczaj pracujesz z super jasnymi wyświetlaczami, powinieneś naprawdę rozważyć Display Pro Plus od X-Rite

. Jeden z ich modeli z wyższej półki, Pro Plus może obsługiwać do 2000 nitów jasności, podwajając pojemność swoich innych kalibratorów. Kalibrator obsługuje funkcję Black Current Subtraction, która minimalizuje szumy. Ponadto, można tworzyć profile dla maksymalnie czterech oddzielnych wyświetlaczy.

Pros

Wady

Kompaktowa budowa ➖ Przełączanie profili wymaga dodatkowego oprogramowania
➕ Pomiar do 2000 nitów
➕ Wyjątkowa wydajność na wyświetlaczach OLED
Dowiedz się więcej

Najnowsza cena na Amazon:

X-Rite i1Display Pro Plus (EODIS3PL)
 • Dokładny pomiar poziomów luminancji/jasności do 2000 nitów.
 • Uzyskaj prawidłowe neutralne poziomy szczegółów i wyższą dokładność w ciemnych kolorach dzięki nowej technologii odejmowania czarnego prądu, szczególnie korzystnej na wyświetlaczach OLED lub dowolnym wyświetlaczu, który może osiągnąć blisko...
 • Dołączone oprogramowanie i1Profiler obsługuje przepływy pracy HDR i wideo, podczas gdy kolorymetr i1Display Pro Plus został zaprojektowany dla obecnych i przyszłych monitorów o wysokiej luminancji, dzięki czemu jest to najbardziej zdolny i...
 • Zgodność z USB-C dzięki dołączonej przejściówce z USB-C na USB-A
 • UWAGA DOTYCZĄCA OPROGRAMOWANIA STRON TRZECICH: Proszę sprawdzić u producenta oprogramowania stron trzecich, czy to urządzenie jest obsługiwane. X-Rite może zagwarantować kompatybilność tylko z dołączonym X-Rite i1Profiler...
Kup na Amazon

11. Datacolor SpyderCube SC200

Datacolor SpyderCube SC200. Image credit: Datacolor /

AmazonNajlepsze budżetowe narzędzie do kalibracji monitora

Waga: 3,52 uncji | Kompatybilne urządzenia: Komputery stacjonarne i laptopy

Zaprojektowany wyłącznie dla twórców, którzy używają obiektywów i oprogramowania do edycji, SC200 od Datacolor jest świetnym, niezawodnym narzędziem do kalibracji, które może świetnie działać, aby skorygować kolory, a także balans bieli w swojej pracy. Dzięki niewielkim rozmiarom, możesz łatwo spakować to i zabrać gdziekolwiek praca może cię zabrać. Jest to najlepsze opłacalne narzędzie do kalibracji kolorów

w ogóle.

Plusy

Wady

➕ Łatwa obsługa i instalacja ➖ Delikatna konstrukcja
➕ Przystępna cena
➕ Kompaktowa konstrukcja
Dowiedz się więcej

Najnowsza cena na Amazon:

Datacolor SpyderCube SC200
 • Referencyjne narzędzie do uzyskania dokładnych kolorów bez operacji typu "prób i błędów" w przetwarzaniu RAW
 • SpyderCube dostarcza wszystkich istotnych informacji o świetle dla regulacji RAW
 • Łatwy w użyciu i kompatybilny ze wszystkimi programami do konwersji RAW
 • Niezbędny do przetwarzania RAW, ale może być również używany podczas przetwarzania obrazów w przepływie pracy JPG
 • Mały i poręczny, mieści się w każdej torbie fotograficznej
$54.00 Kup na Amazon

12. X-Rite i1Studio

X-Rite i1Studio. Image credit: Xrite /

AmazonNajlepsze narzędzie do kalibracji typu "wszystko w jednym

Waga: 249 g | Kompatybilne urządzenia: Komputery stacjonarne, Andriod, laptopy, skanery, drukarki i projektory | Łączność: Port USB z zasilaniem | Funkcje: Obsługa dwóch wyświetlaczy

Kiedy musisz skalibrować monitor i drukarkę, zwykle musisz odebrać oddzielny sprzęt, aby to zrobić. Na szczęście i1Studio

pochodzi z obu w jednym pakiecie. Chociaż jest większy niż standardowe narzędzie do kalibracji, jest dostarczany z etui, które utrzyma go na ekranie. Studio zawiera również kalibrację urządzenia inteligentnego z systemem iOS. Wystarczy pobrać aplikację ColorTRUE i postępować zgodnie z instrukcjami.

Pros

Wady

➕ Dobra korekcja kolorów ➖ Oprogramowanie wymaga aktualizacji
Przenośny i kompaktowy
Łatwa w użyciu
Dowiedz się więcej

Najnowsza cena na Amazon:

X-Rite i1Studio (EOSTUDIO)
 • Oprogramowanie do kalibracji kamer Color Checker i Mini color Checker klasyczny cel dla kamer
 • Kalibracja i profilowanie monitorów i projektorów
 • Profile drukarek kolorowych i czarno-białych
 • Profilowanie skanera
 • Kalibracja urządzeń mobilnych IOS z kolor true musi mieć prawa administratora, aby zainstalować i odinstalować aplikację
Kup na Amazon

13. Datacolor Spyder5EXPRESS

Datacolor Spyder5EXPRESS. Image credit: Datacolor /

AmazonNajlepszy kalibrator dla amatorów

Waga: 4,6 uncji | Kompatybilne urządzenia: Komputery stacjonarne i laptopy | Funkcje: Kolorymetr Spyder5 i 7 nowych filtrów

Świetne, wysokiej jakości narzędzie do kalibracji od Datacolor, EXPRESS

daje ocenę po zakończeniu kalibracji, aby pokazać przed i po, dzięki czemu można skupić się na szczegółach, które są ważne. Pomaga to zapewnić, że kolory, które widzisz, są spójne i dokładne. To z kolei ułatwia edycję zdjęć i drukowanie, ponieważ oszczędza nie tylko czas, ale także atrament i papier.

Pros

Wady

➕ Posiada dobrą gradację szarości i neutralizację ➖ Brak możliwości ustawienia jasności i kontrastu
Rozsądna cena
➕ Szybka i łatwa kalibracja
Dowiedz się więcej

Najnowsza cena na Amazon:

Datacolor Spyder5EXPRESS - zaprojektowany dla fotografów hobbystów (S5X100)
 • Zaawansowane rozwiązanie w zakresie dokładności kolorów dla wszystkich wyświetlaczy laptopów i komputerów stacjonarnych - Zobacz, udostępnij i drukuj swoje obrazy tak, jak zamierzałeś z ufnością. Szybka i łatwa, pełna kalibracja trwa tylko około...
 • Monitorowanie światła w pomieszczeniu określa optymalną jasność monitora, dzięki czemu można zobaczyć drobne szczegóły cieni i świateł na zdjęciach, zapewniając, że edytowane obrazy pasują do wydruków.
 • Ocena wyników kalibracji "przed i po" na podstawie własnych zdjęć, aby skupić się na szczegółach, które są dla Ciebie ważne.
 • Funkcja Display Analysis pozwala ocenić i porównać wydajność wszystkich monitorów laptopów i komputerów stacjonarnych.
 • W mniej niż pięć minut Spyder5PRO kalibruje Twój monitor, aby zapewnić dokładność i spójność kolorów. Nie tylko edycja zdjęć będzie łatwiejsza, ale spędzisz mniej czasu w "print-edit-print"...
$249.00 Kup na Amazon

14. Datacolor Spyder5PRO

Datacolor Spyder5PRO. Image credit: Datacolor /

AmazonNajlepsze narzędzie do kalibracji dla poważnych projektantów

Waga: 4,7 uncji | Kompatybilne urządzenia: Komputery stacjonarne i laptopy | Funkcje: 7 filtrów/detektorów

Jeśli jesteś poważnym projektantem, prawdopodobnie szukasz zapewnienia, że otrzymujesz w pełni funkcjonalne i zaawansowane doświadczenie dokładności kolorów. Najlepszy sposób, aby to osiągnąć? Spyder5PRO

ze swoim kolorymetrem. Dzięki trzem ustawieniom oświetlenia otoczenia, PRO tworzy unikalny profil kolorystyczny dla każdego monitora i odpowiednio dostosowuje go w zależności od ilości światła w pomieszczeniu. Możesz również ocenić i porównać wydajność monitorów stacjonarnych i laptopów.

Pros

Wady

➕ Rozsądna cena ➖ Wymaga dostrojenia do wielu monitorów
➕ Imponująca szybkość kalibracji i wydajność czujnika
➕ Odpowiedni zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników
Dowiedz się więcej

Najnowsza cena na Amazon:

Datacolor Spyder5PRO - zaprojektowany dla poważnych fotografów i projektantów (S5P100)
 • Zaawansowane rozwiązanie w zakresie dokładności kolorów dla wszystkich monitorów laptopów i komputerów stacjonarnych - Zobacz, udostępnij i wydrukuj swoje obrazy tak, jak zamierzałeś z ufnością. Szybka i łatwa, pełna kalibracja zajmuje tylko około...
 • Monitorowanie światła w pomieszczeniu określa optymalną jasność monitora, dzięki czemu można zobaczyć drobne szczegóły cieni i świateł na zdjęciach, zapewniając, że edytowane obrazy pasują do wydruków.
 • "Przed i po" ocena wyników kalibracji przy użyciu własnych zdjęć, aby skupić się na szczegółach, które są dla Ciebie ważne. "Proszę upewnić się, że na Twój... nie pada bezpośrednie światło.
 • Funkcja Display Analysis pozwala ocenić i porównać wydajność wszystkich monitorów laptopów i komputerów stacjonarnych. W mniej niż pięć minut, Spyder5PRO kalibruje Twój monitor, aby zapewnić kolor...
Kup na Amazon

15. X-Rite ColorMunki Display

X-Rite ColorMunki Display. Image credit: Xrite /

AmazonNajlepszy lekki kalibrator monitora

Waga: 4,7 uncji | Zgodne urządzenia: Laptopy i komputery stacjonarne | Port USB: Port USB | Funkcje: 16 możliwości wyboru kalibracji, 3 ustawienia światła otoczenia, sonda kolorów

Dzięki lekkiej konstrukcji, kalibrator ColorMunki Display

oferuje kompaktowy pakiet z doskonałym doświadczeniem kalibracji. Zdolny do przeprowadzenia najszybszej kalibracji monitora plus oferuje korekcję kolorów, aby Twoja praca była bezbłędna. Zaawansowany filtr i system optyczny pomagają dostosować ustawienia kolorów na wyświetlaczu i jest doskonałą opcją dla projektów opartych na wideo z jego porównaniem kalibracji kolorów na surowych plikach. Learn More

Pros

Wady

➕ Dokładna korekcja kolorów Kilka szybszych alternatyw
➕ Możliwość pomiaru światła otoczenia
Łatwa w użyciu

Najnowsza cena na Amazon:

X-Rite 421869 Mini Gray Balance Card
 • Idealny do szybkiej i łatwej kalibracji wyświetlacza z profesjonalnym poziomem wyników - edytuj, udostępniaj i drukuj swoje obrazy z ufnością
 • Wyposażony w ten sam sprzęt i technologię silnika kolorów, które można znaleźć w wiodących w branży profesjonalnych rozwiązaniach kalibracji wyświetlaczy i1 firmy X-Rite.
 • EKSKLUZYWNA TECHNOLOGIA X-RITE! Przyjazny dla urządzeń mobilnych - kompatybilny z aplikacją X-Rite ColorTRUE do kalibracji urządzeń mobilnych Apple iOS i Android
 • Zawiera zaawansowane technologicznie filtry i systemy optyczne, szybką prędkość pomiaru i niezrównaną dokładność kolorów na wszystkich nowoczesnych wyświetlaczach i projektorach, takich jak LED, Plazma, RG...
 • Przyszłościowe rozwiązanie - kalibracja spektralna, dzięki czemu można go rozbudowywać w celu obsługi przyszłych technologii wyświetlania.
Kup na Amazon

Najczęściej zadawane pytania

Jakie jest najlepsze narzędzie do kalibracji monitora?

Datacolor SpyderX ELITE to najlepsze narzędzie do kalibracji monitora. Dzięki nieskończonej gamie ustawień do kalibracji, w tym równoważenia szarości, to urządzenie może sprawić, że twój laptop / pulpit będzie wyglądał świetnie w ciągu kilku minut. Możesz również zobaczyć wyniki przed i po na własnych obrazach.

Czy kalibratory monitorów są tego warte?

Kalibracja monitora jest dobrą praktyką, aby wygenerować neutralną biel bez przesunięcia kolorów. Jest to również ważne dla innych kolorów, aby były dokładne, gdy pracujesz w warunkach oświetlenia otoczenia. Więc tak, warto, a robienie tego raz na miesiąc jest dobrym nawykiem.

Jak długo działają kalibratory monitorów?

Kalibratory monitorów mają zazwyczaj 12-miesięczną gwarancję, ale w oparciu o przeciętne użytkowanie, większość monitorów oferuje trwałość na wiele lat.

Czy muszę kalibrować monitor do edycji zdjęć?

Kalibracja monitora jest dobrą praktyką w każdym zawodzie. W przypadku edycji zdjęć, kalibracja jest jeszcze ważniejsza. Kalibracja kolorów zapewnia, że edytujesz zdjęcia z dokładnością do tworzenia wysokiej jakości obrazów.

Jaki jest najbardziej przystępny cenowo kalibrator monitora?

Datacolor SpyderCube SC200 to najlepszy niedrogi kalibrator monitora na tej liście. Wśród kilku dostępnych, ten kalibrator oferuje wysokiej jakości wyniki w przystępnej cenie.

Jaki jest najlepszy kalibrator monitora, który jest łatwy w użyciu?

X-Rite ColorMunki Smile to kalibrator monitora, który jest łatwy w użyciu i niedrogi.

Dlaczego potrzebujemy narzędzia do kalibrowania monitora?

Zawsze ważne jest, aby zapewnić kolory są tak dokładne, jak to możliwe. Jest to zawsze krytyczne zadanie, aby zapewnić i dopasować kolory do wspólnego standardu. Dlatego właśnie narzędzie kalibratora monitora jest potrzebne. Ponadto, chroni i pomaga zmniejszyć obciążenie oczu podczas wykonywania intensywnej pracy.

Jak często monitor wymaga kalibracji?

Okres kalibracji monitorów zależy od kilku czynników. Wraz z wiekiem zmienia się dokładność kolorów, kontrast i jasność. Biorąc to pod uwagę zaleca się kalibrację monitora co 2-6 tygodni przy użyciu najlepszego narzędzia do kalibracji.

Jak wybrać najlepszy kalibrator dla swojego monitora

Dla kogoś nowego do kalibracji monitora, czytanie tego artykułu może spowodować wiele zamieszania. Jeśli jesteś trochę zdezorientowany, jak działa kalibracja monitora i bardziej dogłębny przewodnik po ustawieniu kalibratora, zalecamy sprawdzenie jednego z wielu filmów na YouTube, aby uzyskać pomoc.

Kiedy idziesz na zakupy kalibratora, ważne jest, aby upewnić się, że masz listę kontrolną, jakie funkcje trzeba mieć przed przekazaniem pieniędzy. Z naszej listy Najlepsza kalibracja monitora dla kreatywnych w 2022 roku, mamy nadzieję, że daliśmy ci kilka opcji do rozważenia, gdy zaczniesz szukać.

Czy masz kalibrator, któremu ufasz i który polecasz? Daj nam znać w komentarzach poniżej!

Related Posts:

 • 17 niezbędnych narzędzi dla projektantów
 • Najlepsze laptopy dla projektantów
 • Najlepsze komputery dla projektantów
 • Najlepsze drukarki dla projektantów
 • Najlepsze monitory dla projektantów
 • Najlepsze tablety dla projektantów
 • Najlepsze myszy dla projektantów
 • Najlepsze słuchawki dla miłośników muzyki
 • Najlepsze kamery dla projektantów
 • Najlepsze mikrofony dla projektantów
 • Najlepsze krzesła biurowe dla projektantów
 • Najlepsze zewnętrzne dyski twarde dla projektantów