10 narzędzi biznesowych dla start-upów

1 września 2020

Narzędzia biznesowe zwiększające zarządzanie, produktywność i zaangażowanie

Jeśli rozpoczynasz nowy biznes, prawdopodobnie myślisz o zainwestowaniu swoich pieniędzy w najmądrzejszy możliwy sposób. Jeśli jest to firma z branży cyfrowej jako firma technologiczna, możesz pomyśleć, że to tylko czas zainwestowany, prawda? Ale to jest jedyna rzecz, której nigdy nie odzyskasz!
Dlatego właśnie potrzebujesz najlepszych narzędzi biznesowych, które pomogą Ci zaoszczędzić jak najwięcej czasu. Narzędzi, takich jak projektant logo, które pozwolą Ci na uruchomienie marki lub zorganizowanie pracowitych dni z jasnymi zadaniami.

Zasoby, z których muszą zdawać sobie sprawę wszystkie startupy

Wszystko zaczyna się od świetnego pomysłu, ale to nie wystarczy. Musisz teraz wkroczyć w skomplikowany proces urzeczywistniania go. Musisz nie tylko pracować nad wprowadzeniem swojego pomysłu w życie, ale także dzielić się swoim czasem i celami z zespołem.

Pierwsze kroki dla firmy

Jasno określić, jaki problem rozwiązujesz w swoim startupie i dlaczego różnisz się od innych, z którymi możesz mieć do czynienia. Pomoże Ci to również stworzyć idealne rozwiązanie, ponieważ będziesz bardzo świadomy rozwiązania, które oferujesz i segmentów klientów. Musisz stworzyć chude płótno i zacząć myśleć o tym, jak stworzysz logo.

Identyfikacja talentów w zespole ma znaczenie

Przeanalizujcie Państwo, kto jest w Waszym zespole, jakie są ich umiejętności lub talenty i wyjaśnijcie im, jaki przepływ muszą przejść, aby rozwinąć te umiejętności. Częścią pracy lidera jest udzielanie dobrych wskazówek, rozwijanie talentów i oczywiście zrozumienie wszystkich szczegółów dotyczących startupu. Zebraliśmy dziesięć najlepszych narzędzi, aby jak najlepiej wykorzystać wszystkie talenty, sprawdź je poniżej!

1. Lean Stack

Lean Stack to narzędzie, które pozwala na dostęp do jednostronicowego szablonu biznesplanu, który pomoże Ci podzielić pomysł na kluczowe założenia przy użyciu 9 podstawowych elementów konstrukcyjnych. Nie tylko posiadają oni to narzędzie, ale także kursy, kursy mistrzowskie, certyfikaty coachingowe i obozy treningowe, które mogą być dla Ciebie bardzo pomysłowe.

2. Asana

Asana to platforma online, która pozwala Ci śledzić swoje cele, przydzielać zadania, łączyć dokumenty i pozostawać w kontakcie z Twoim zespołem w celu osiągnięcia maksymalnej wydajności. Wypróbuj narzędzie za pomocą bezpłatnej wersji próbnej i zacznij ustalać te terminy.

3. Placeit's Logo Maker

Jeśli nie masz projektanta w swoim zespole, to narzędzie Placeit do projektowania logo dla Ciebie. Zacznij od stworzenia własnego logo firmy lub logo startupu z szablonem, który pasuje do Twojego pomysłu. Gdy wybierzesz jedno, które Ci się podoba, wybierz swoją ulubioną czcionkę, kolory i ikonę. Kiedy już pójdziesz spersonalizować, kliknij pobierz i to wszystko!

4. Envato Sites

Zbuduj i uruchom swoją stronę internetową za darmo. Z witrynami Enavto - po prostu wybierz swój ulubiony motyw, czcionkę i kolory, a następnie wypełnij go swoją treścią. Będziesz miał gotową stronę internetową w ciągu kilku minut. Podłącz ją do innych aplikacji, które ułatwią Ci życie zawodowe, takich jak Paypal, MailChimp, YouTube, Zendesk i wiele innych.

5. Bigcommerce

Jeśli Twój startup jest biznesem e-commerce, ta platforma bardzo Ci pomoże, abyś nie musiał zaczynać od zera. Zaprojektuj swoją stronę, wybierz opcje wysyłki, wybierz dostawców usług płatniczych i dostęp do analizy, abyś mógł podjąć mądre decyzje. Możesz zacząć od bezpłatnej wersji próbnej.

Narzędzia dla codziennych operacji

Są to podstawowe aplikacje, z których należy korzystać na co dzień, aby pozostać w kontakcie z zespołem, a także aby w najprostszy sposób dzielić się i uzyskiwać dostęp do informacji.

6. Dropbox .

Dropbox to świetna opcja do udostępniania i przechowywania plików, mają jeden podręczny pulpit i aplikacje mobilne! Można go używać do tworzenia listy użytkowników i dostępu do niektórych folderów. Kontroluj uprawnienia do udostępniania, a jeśli urządzenie z dostępem do Dropboksa zostanie utracone, możesz go łatwo odblokować z konta pracownika i wstrzymać synchronizację Dropboksa. W razie potrzeby możesz też dodać dodatkowe warstwy ochrony. Mają one również możliwość bezpłatnego wypróbowania, aby rozpocząć pracę.

7. GSuite

Jeśli posiadasz już konto Gmail, musisz zacząć korzystać ze wszystkich narzędzi, które mają do zaoferowania. Szybko i łatwo udostępniaj dokumenty swojemu zespołowi w każdej chwili. Twórz dokumenty, arkusze kalkulacyjne lub prezentacje bezpośrednio na swoim koncie lub używaj go do przechowywania plików i utrzymywania ich w zasięgu ręki przez cały czas. Możesz pracować z dowolnego miejsca, ponieważ jest ono w chmurze i jest dobrze chronione.

Połącz się ze swoimi klientami i ucz się od nich

Kiedy Twój startup rośnie, tak samo jak Twoi użytkownicy i klienci. Dlatego bardzo ważne jest, aby być z nimi w kontakcie. Będą oni potrzebowali kanału, aby dowiedzieć się o dwóch nowych usługach lub produktach, a także aby wyrazić swoją opinię lub poprosić o pomoc. Jest to moment, w którym marketing dla startupów jest bardzo przydatny. Pamiętaj, że może to dać Ci dostęp do złotych danych bezpośrednio z Twojego rynku, jeśli zrobisz to dobrze. Zacznij więc tworzyć inteligentną i piękną strategię z istotą swojej marki. Skorzystaj z tych narzędzi i niech rozpocznie się konwersja!

8. Bufor

To narzędzie pozwala na posiadanie wszystkich swoich kont w mediach społecznościowych w jednym miejscu. Możesz planować posty z obrazkami lub bez, analizować interakcję z użytkownikiem i zamieszczać posty na różnych kontach społecznościowych w tym samym czasie. Można planować posty z obrazkami lub bez, analizować interakcję z użytkownikiem i zamieszczać posty na różnych kontach społecznościowych w tym samym czasie.

9. Mailchimp

Za pomocą tego narzędzia można tworzyć specyficzne kampanie e-mail marketingowe dla różnych list i dotrzeć do rynku poprzez e-mail, strony docelowe, Google remarketing reklamy, reklamy na Facebooku, Instagram reklamy, formularze zapisu i pocztówki. Można również łączyć się z innymi aplikacjami, takimi jak Eventbrite. Mają jeden darmowy plan, gdzie można mieć do 2000 abonentów.

10. Freshdesk

Jest to oprogramowanie do obsługi klienta, które pozwala na tworzenie zespołów w zależności od różnych obszarów działalności. Przypisz bilety do konkretnego członka zespołu, śledź i pozostań w kontakcie, lub zmień przydział biletów. Możesz również dodawać prywatne notatki, które są bardzo przydatne przy przekazywaniu biletów do członka zespołu. Możesz również wypróbować ich usługę z ich darmową wersją.

Cele muszą być jasne i oszczędzać czas

Dzięki tym narzędziom zaoszczędzisz nie tylko czas, ale i pieniądze, ponieważ będziesz mógł śledzić wszystkie swoje wysiłki, a także swoje zespoły. Zdolność do mierzenia wyników jest bardzo ważna dla dalszego rozwoju lub zmiany strategii. Nie ma lepszej nagrody dla każdego przedsiębiorcy lub właściciela firmy niż wiedza o tym, co dzieje się z jego założeniem i możliwością podejmowania właściwych decyzji w każdej chwili.