Jakie fotoksiążki kupić? cz. I

16 września 2018

Album fotograficzny na zamówienie

Jeżeli znużyło Cię już oglądanie zdjęć na monitorze komputera i marzysz o dotyku papieru - jest na to prosty sposób: Zaprojektuj i zamów fotoksiążkę! Nawet jeżeli wybierzesz najdroższą jej wersję, zobaczysz - i tak będzie dostępna dla Ciebie. Otrzymasz do ręki własną kolekcję zdjęć w postaci pięknie oprawionej książki. 

Fotoksiażka to najlepszy sposób na uporządkowanie ogromnej kolekcji zdjęć cyfrowych. Wymaga od nas precyzyjnego wyboru tylko tych, które są dla nas ważne. Wymaga narzucenia sobie określonego kryterium w taki sposób, by przekazać poprzez fotografie najważniejsze momenty naszego życia. A zebrane wokół określonego tematu zdjęcia będą stanowiły fantastyczną pamiątkę dla nas i doskonały prezent dla innych. 

Twoim zadaniem jest tylko wybór zdjęć a resztę możesz zlecić firmie. Ale pamiętaj, że im bardziej zaangażujesz się w przygotowanie fotoksiążki tym będzie ona dla Ciebie cenniejsza. Na początek musisz wybrać ilość stron dla książki, format zdjęć, jakość papieru, okładkę, kolorystykę i szablon aranżacji strony. Pamiętaj, że masz do wyboru dwie podstawowe opcje:

  • fotoksiążkę
  • fotoalbum

Fotoksiążki

Fotoksiążka to album fotograficzny, w którym umieszcza się wybrane przez siebie zdjęcia, a każde z nich zostanie wydrukowane na delikatnych kartkach, klejonych lub szytych, do wyboru, i  oprawionych w miękką lub twardą okładkę. Charakterystyczny dla fotoksiążki jest sposób łączenia kart uniemożliwiający osiągnięcie jednej równej powierzchni oraz swoboda wyboru formatu. 

Fotoalbumy online

Fotoalbumy

Miłośnicy tej formy prezentacji zdjęć twierdzą, że fotoalbum to po prostu bardziej eleganckie wydanie fotoksiążki. Według innych opinii fotoalbum i fotoksiążka to dwa niezależne produkty. Album wyróżnia się twardą obwolutą, bardzo często o niezwykle ekskluzywnym wyglądzie, do tego charakteryzuje się sztywnymi i grubymi kartami, na których umieszcza się naświetlone na papierze fotograficznym zdjęcia. W przeciwieństwie do fotoksiążki karty albumu otwierają się w taki sposób, że tworzą płaską powierzchnię, klasyczną rozkładówkę. To dzięki temu fotografie drukowane na całej rozkładówce tworzą jeden spójny obraz. 

Fotoalbumy są zawsze większe, wyraziście zdobione, pod każdym względem bardziej ekskluzywne, stąd ich wartość przewyższa znacznie cenę fotoksiążki. To dlatego fotoalbumy zamawia się najczęściej do prezentacji fotografii obrazujących wyjątkowe i ważne zdarzenia, takie jak: śluby, okrągłe rocznice czy chrzciny. 

Projekt

Aby powstał projekt fotoksiążki czy fotoalbumu można skorzystać z 2 opcji do wyboru. Możesz wykonać projekt samodzielnie lub powierzyć jego wykonanie doświadczonym pracownikom firmy. Jeżeli naprawdę chce zaangażować się w powstanie książki znajdź w sieci optymalną dla Ciebie aplikację. Każda z nich wyróżnia się innymi walorami. Nawet jeżeli nigdy wcześniej nie korzystałeś z tego typu usługi, producent danego kreatora poprowadzi Cię krok po kroku, aż do optymalnego wyniku. Wystarczy kierować się jego poleceniami i wskazówkami, a na końcu znajdziesz olśniewający efekt.